Krācēs Baltijas labākie meistari

- 15.Aprīlis, 2014
Sports
Laikrakstā

Valmierā aizvadītas Baltijas airēšanas slaloma sezonas atklāšanas sacensības — Latvijas Kausa izcīņas pirmais posms, kuru spoži aizvadīja Valmieras airētāji.

Pēc vairākiem milzīgu plūdu pavasariem 2014. gada pavasaris atnācis ar atšķirīgu situāciju. Vidzemes upēs šai pavasarī nav palu (regulāra ikgadēja upes ūdens līmeņa pacelšanās). Rezultātu izjūt ne tikai mežsargi, kas jau uztraucas par pārmērīgi sausajiem mežiem, bet arī ūdenstūristi un airēšanas slalomisti, kam jāatceļ braucieni pa iemīļotajām upēm Amatu, Ogri, Pededzi. Latvijas Kausa izcīņas 1. posma sacensības bija plānotas Amatā, bet upē ūdens līmenis tik zems, ka sacensības tur noorganizēt nav iespējams, un tās tika pārceltas uz Valmieru, airēšanas trasi Krāces.

Valmieras trase Baltijas vadošos airētājus sagaidīja ar ļoti spēcīgu, atraktīvu, viļņiem bagātu ūdeni. Šāds ūdens līmenis citus gadus Gaujā ir labu laiku pēc paliem — maija otrajā dekādē. Viļņi tad ir optimāli sacensību organizēšanai. Ja līmenis kāpj, viļņi zaudē asumu, kļūst lēzenāki, savukārt, līmenim krītoties, tie saplok mazāki. Valmieras trases saimnieki sacensību dalībniekiem piedāvāja grūtu un tehniski interesantu trasi, kas no sportistiem prasīja rūpīgu koncentrēšanos un ļoti atbildīgu darbu. Sportisti atzina, ka interesantā, bet grūtā trase priecē par iespēju pārbaudīt savu prasmi, bet reizē pierāda, ka jāturpina intensīvi treniņi, lai pilnveidotu meistarību un varētu veikt visus trases elementus. Daļai sportistu viļņu spēks bija par strauju, bet smailīte pārlieku nepaklausīga.

BALTIJAS LĪDERIS. Vārtus ņem valmierietis Kaspars Pakers.Anta Lūsas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru