Kopš 1. marta netraucējam līdakas!

- 6.Marts, 2018
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Sestdien pastaigā pa aizsalušo Gauju arī palūkojos, kādi lomi ir tur uz ledus sēdošajiem copmaņiem. Kāda zivs dažiem bija vai pašā Valmieras vidū. Taču vienā vietā netālu no bļitkotāja pamanīju arī pāris āliņģos ieliktas ūdas. Atgādināju, ka no 1. marta šie zvejas rīki vairs nav lietojami. Uzrunātais atbildēja, ka neesot zinājis.

Tad nu, mīļie sala pacietīgie veči, lai nerastos nepatikšanas un plānāks nekļūtu naudas maks, atgādinu, ka no 1. marta līdz pat 1. maijam līdakām ir noteikts saudzēšanas laiks un tās lomā vairs nav ņemamas! Aizbildināšanās, ka ūdas liktas, lai noķertu palielu asari vai zandartu (tos aizliegts ķert no 16. aprīļa līdz 31. maijam), arī neder, jo Makšķerēšanas noteikumu 25. punkts nosaka, ka  no 1. marta līdz 30. aprīlim ir arī aizliegts izmantot ēsmai zivis jebkuros ūdeņos, izņemot Baltijas jūras un Rīgas jūras līča ūdeņus. Bet ūda bez ēsmas zivtiņas jau nav ūda.

Pamattakse par katru nelikumīgi noķertu līdaku ir 29 eiro. Taču, ja līdaka noķerta lieguma laikā,  lai kompensētu zivju resursiem nodarītos zaudējumus, šo pamattaksi piemēro pieckāršā apjomā (vismaz reizrēķinu makšķernieki, cerams, ir iegaumējuši!).

Tādēļ visdrošāk ir satīt ūdu auklas, uztrīt āķus un šos piederumus nolikt plauktā līdz nākamajai ziemai. Kamēr ledus vēl drošs, mēģināsim gan vēl uz mormiškas noķert pamatīgus plaužus, bet uz bļitkas — dižasarus! Ne asakas!

LOMĀ ŅEMAMĀ. Tikmēr īstam makšķerniekam prieku sagādā arī skaista rauda. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru