Kopīgi būvēs Valmieras teātra festivāla centru jeb pilsētu

- 25.Jūlijs, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vakar Valmierā sākās augstskolas RISEBA starptautiska īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides plānošanas vasaras skola «FestivaL'and», kuras laikā dalībnieki no Meksikas, Korejas, Spānijas, Ungārijas, Bulgārijas, Ukrainas un Latvijas starptautiskas mentoru komandas vadībā izstrādās idejas, plānos un izveidos Valmieras vasaras teātra festivāla centru jeb pilsētu. Tas norisināsies līdz 4. augustam.

Šonedēļ paredzēts, ka jaunieši izstrādās savas idejas, lai tās prezentētu nedēļas noslēgumā, savukārt vasaras skolas dalībnieki ar mentoru palīdzību, kam ir starptautiska pieredze, nākamajā nedēļā uzsāks būvēt īslaicīgo Valmieras vasaras teātra festivāla centru jeb pilsētu pie Hanzas sienas.

Projekta koordinatore Dina Suhanova atklāšanā uzsvēra, ka viens no vasaras skolas «FestivaL'and» galvenajiem mērķiem ir gūt atšķirīgu pieredzi un iepazīt citas kultūras. Tāpat studentiem tā ir lieliska pieredze strādāt ārpus savas augstskolas, realizēt savas idejas un redzēt, kā pasākuma organizatori un apmeklētāji tās izmantos.

Festivāla direktors Reinis Suhanovs dalībniekus iepazīstināja ar vidi, kurā viņiem būs jāstrādā, prezentēja iepriekšējos gados rastos risinājumus un skaidroja, kāpēc ir radīts šāds teātra festivāls. Tāpat viņš skaidroja pilsētas vēsturi — kā Valmiera izpostīta Otrā pasaules kara laikā, kā rezultātā nav saglabājusies vecpilsēta, un uzsvēra, ka tāpēc pilsētā ir tik daudz padomju laika dzīvojamo ēku.

GŪST PRAKTISKU PIEREDZI. Augstskolas RISEBA starptautiskās vasaras skolas «FestivaL'and» dalībnieki sapulcējušies Valmieras Drāmas teātra Apaļajā zālē, kas būs viņu darba telpa šīs 14 dienas. Mentori Aigars Lauzis (no kreisās),  Rudolfs Bekics un Didzis Jaunzems  iepazīstina ar sevi un savu specialitāti. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru