Komforta zona

- 29.Novembris, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Šis ir visai interesants termins, ko mūsu ikdienas valodā, manuprāt, ievazājuši politiķi. Pavisam nesen šis izteikti subjektīvais situācijas izvērtējums mums uzkritis, taču komforta zona varētu būt ieradusies uz palikšanu. Arī tāpēc, ka ar  universālu interpretāciju un tātad arī lietojumu.

Visas labas lietas esot trīs. Tāpēc arī es šoreiz par trim komforta zonām. Pirmā – no paša augstākā plaukta, par Valsts prezidenta komforta zonu. Egils Levits Rīgas pilī nav ieradies no skolotāja aldziņas mazpilsētā vai kāda pusdzīva padomju laika sadzīves pakalpojumu kombināta galvenā kabineta, toties ar īsto uzvārdu rados, mūsu valsts jaunākā iesaukuma pirmais vīrs pēc tuvākiem un tālākiem labi apmaksātiem amatiem ieradies Rīgā tieši no Briseles! Pieradis pie Rietumiem atbilstoša servisa ikdienā, tāpēc pilnīgi loģiska ir viņa vēlme tādā palikt arī valstī, kurā iespējas varbūt nav gluži tādas. Bet latvietis, visu latviešu pirmais vīrs pasaulē, taču neies (valsts) nabadzības pēc lepnību zaudēt! Protams, var diskutēt par lepnību un visu pārējo Valsts prezidenta ikdienas aktivitāšu nodrošināšanai, taču atļaušos bilst, ka, manuprāt, tādam pasaules politikas smagsvaram kā Latvijai sen par daudz ir nākamgad valsts budžetā paredzētie 5,67 miljoni eiro Valsts prezidenta kancelejai. Gandrīz piektdaļa – 16,8% – vairāk par šī gada tēriņiem. Nesen Valmierā, klausoties nenoliedzami gudru diplomātu un pieredzējušo politiķi Andri Teikmani, kurš vada Egila Levita kanceleju, pieķēru sevi pie domas, ka tik vieda priekšnieka vadībā Valsts prezidenta kancelejā nudien pietiktu ar pārdesmit (šobrīd 58!?) labi atalgotiem kadriem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Arī Lasītājs - 29.Novembris, 2019 - 13:28

Velti Vīksnas kungs satraucas par vēsumu savā žurnālista kabinetā. Paši taču par globālās sasilšanas briesmām arī šodienas laikrakstā lrakstāt. Tad nu redakcijas telpu izīrētāji acīmredzot vieni no pirmajiem ir sākuši izpildīt vakar Eiropas Padomē pieņemto lēmumu, ka jau tuvākajos gados gaisa sildīšana Eiropā ir jāsamazina par 50 % Būs vien Vīksnas kungam turpmāk tik tiešām ziemā uz darbu jānāk ziemas makšķernieku apģērbā. Interesanti, vai tāds ir arī prezidentam Levitam? Ja jau tāds samazinājums paredzēts visā Eiropā, tad jau arī Levita kungam, kas šobrīd latviešiem it īpaši māca būt likumpaklausīgiem, Rīgas pils komforta zonā nāksies iztikt ar uz pusi mazāku siltumu.

Pievienot komentāru