Kokmuižas promenādē jauna atpūtas vieta

23.Augusts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kocēnu novada pašvaldība, piesaistot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējumu, noslēgusi vēl vienu posmu vēsturiskā Kokmuižas pils kompleksa teritorijas attīstībā, izveidojot jaunu atpūtas vietu — lapeni.

«Projektā «Atpūtas vietas izveidošana Kokmuižas kompleksa teritorijā» Kokmuižas promenādē, ūdenskrātuves malā, izbūvētā lapene lieliski papildina ainavu un iekļaujas tajā, kā arī ļauj apmeklētājiem baudīt nesteidzīgu atpūtu jebkādos laika apstākļos. Lapenes elegantais stils un ainaviskā atrašanās vieta raisa iedzīvotāju interesi izvēlēties to kā norises vietu dažādām notikumiem — šeit aizvadītas meistarklases, tās apkārtnē norisinājušās svinīgas ceremonijas, piemēram, kāzas, nākotnē plānoti arī dažādi koncerti. Ik dienu labiekārtoto Kokmuižas pils kompleksa teritoriju apciemo tūristi, tā kļuvusi arī par vietējo iedzīvotāju iecienītu pastaigu un atpūtas vietu.

Darbs pie teritorijas labiekārtošanas neapstāsies — 6. septembra vakarā Kokmuižas svētku ietvaros pēc virtuozā ģitārista Mārča Auziņa koncerta promenādei otrpus esošajā dīķī svinīgi atklās strūklaku, kas izbūvēta par pašvaldības budžeta līdzekļiem,» informē Kocēnu pašvaldības speciāliste Elīna Upīte. «Lapenes detaļas veido asociācijas un stilistiski sasaucas ar Kokmuižas pils mansarda jumta elementiem. Lapenes jumta konstrukcijas vertikālie kopturi turpināti kā smailes virs jumta kores. Vēsturiski smailei ir divas funkcijas — valdonīgā šķēpa simbols prestižam un bagātībai, un garīgās dimensijas vizieris tieksmei pret debesīm. Abpus ieejai lapenē margu statņi papildinājumā ar volūtas formas detaļu saskatāma kā atskaņa no neobaroka stilā celtās kungu mājas. Savukārt lietus ūdens tekņu nobeigumā izmantots pūķa galvas simbols, kas atrodams arī Rīgas pilsētas skulptūrās un reljefos, kā arī Cesvaines pils lietus tekņu detaļās.»

ELEGANTA ATPŪTAS VIETA KOCĒNOS. Edmunda Mitenieka foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru