«Kokmuiža un tās alus darītava» nominēta grāmatu mākslas balvai «Zelta ābele 2018»

22.Februāris, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Kocēnu novada domes un Vidzemes Augstskolas Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta izdotā mākslas zinātnieka Jāņa Kalnača grāmata «Kokmuiža un tās alus darītava» nominēta Latvijas grāmatu mākslas balvai «Zelta ābele 2018», ziņo Kocēnu novada domes Attīstības nodaļas speciāliste Elīna Upīte.

Konkursu «Zelta ābele» organizē Latvijas Grāmatizdevēju asociācija, un tas norisinās jau kopš 1993. gada. Kopumā «Zelta ābele 2018» balvas tiks pasniegtas septiņās kategorijās – dzeja, proza, dokumentālie izdevumi, grāmatas bērniem, zinātniskā literatūra, uzziņu literatūra un mākslas izdevumi. Šogad konkursam tika pieteiktas 135 grāmatas no 50 izdevējiem, no kurām galvenajai balvai nominētas 36 grāmatas un 21 izdevējs.

No 6. līdz 26. martam interneta vietnē www.delfi.lv norisināsies balsojums, kurā ikvienam interesentam būs iespēja izvēlēties viņaprāt skaistāko pērn izdoto grāmatu, savukārt konkursa uzvarētāji tiks paziņoti svinīgā apbalvošanas pasākumā 27. martā.

Grāmatā «Kokmuiža un tās alus darītava», kuras atvēršanas svētkus svinēja ceturto Kokmuižas svētku priekšvakarā, 2018. gada 7. septembrī, apkopots plašs faktu un foto materiāls par Kokmuižas aizsākumiem, kas meklējami jau 16. gadsimtā, muižas ēkām, kas kopā ar plašo muižas kompleksu un rūpnieciskajiem uzņēmumiem (alus darītavu, spirta brūzi, ķieģeļu cepli, ūdensdzirnavām, kokzāģētavu, šķirnes lopaudzētavu) savulaik veidoja vairāk nekā pussimt ēku, tās saimniekiem, titulēto un plaši pazīstamo Kokmuižas alus darītavu, neobarokālā stilā celtās pils sienas gleznojumiem, Kokmuižas parku, Kokmuižas jauno dzīvi, Kokmuižas svētkiem un citas tēmas. Grāmata, kuras iespiešanā izmantots augstas kvalitātes materiāls, var lepoties ne tikai ar bagātīgu saturu, bet arī ar elegantu vizuālo noformējumu, kura autore ir māksliniece Inese Hofmane.

Grāmatu iespējams iegādāties Kocēnu novada domes kasēs – pagastu pārvaldēs Bērzainē, Dikļos, Vaidavā un Zilākalnā, kā arī Kocēnu novada domes administrācijā Kocēnos un Rubenes ciema kasē Rubenes sporta namā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru