Koka un akmens skulptūras Brenguļu alus dārzā

- 20.Oktobris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Brenguļi ir atpazīstami ne vien tāpēc, ka tur brūvē vienu no gardākajiem aliem, bet arī ar tā «mājām» – Brenguļu alus dārzu, kas siltajā laikā pulcē jo daudzus apmeklētājus. SIA «Abula» īpašnieks MĀRIS FREIVALDS vērtē, ka šī gada sezona bijusi tikpat veiksmīga kā iepriekšējā, par spīti vīrusa izplatībai Latvijā. Sezona ir noslēgusies, tagad var «audzēt» muskuļus nākamajai, notiek mazi remonti un pašu spēkiem tiek atjaunoti koka galdi un krēsli.

Idejas pašas ienāk galvā

Gadu gaitā Brenguļu alus dārzs pildījies ne tikai ar apmeklētājiem, bet arī ar dažādiem koka veidojumiem. Ar katru gadu parādās aizvien vairāk sēdvietu un galdu, kā arī pa jaunai skulptūrai. Kā Māris Freivalds smejoties nosaka: «Es esmu tikai ideju autors.» Katra no skulptūrām tapusi nejauši, galvā iešaujoties idejai. Daž­kārt tās ienāk prātā, ieraugot kādu neparastas formas koka gabalu malkas grēdā. Tāpat visi soli un galdi praktiski veidoti no baļķiem malkas grēdā. «Mums ved malku katlumājai, tad mēs to izšķirojam. Mums ir cilvēki, kas māk no koka izveidot krēslus un galdus,» tā SIA «Abula» īpašnieks.

Ieejot tālāk Brenguļu alus dārzā, apmeklētājus sagaida koka vīrs, kas tapis par godu laivu maršam, ko ik gadu rīkoja «Eži». Krokodils, kas sēž upes malā, ir viens no jaunākajiem, kas tapis Valmierā pie meistara Imanta. 

«BRŪVĒTĀJS» un Māris Freivalds Brenguļu alus dārzā. Akmens skulptūras autors Aivars Kerliņš. E. Kristiņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
veerotaajs - 20.Oktobris, 2020 - 14:37

Kad pavairāk ierauj tad arī dilentisks stulbums šķiet kā māksla.

zinātkārais lasītājs - 20.Oktobris, 2020 - 20:57

Vērotāja kungs, kuram datora tastatūrai laikam vien pliks angļu alfabēts, droši vien domāja diletantismu?

veerotaajs - 21.Oktobris, 2020 - 14:43

Zinātkārajam kungam! Ļoti atvainojos par divu burtu iztrūkumu, ar tastatūru ir viss kārtībā. Ietekmēja jaunā ziņa, ka Baikolandes mega stadions apstājies. Kur tagad lielkņazs gatvosies nākamajam mega skrējienam????

Armands - 21.Oktobris, 2020 - 17:46

Visu cieņu Mārim! Viena skaista un sakopta vieta Beverīnas novadā!

Mamma - 21.Oktobris, 2020 - 20:21

Bijām brīvdienās tur ar bērniem, gan mums, gan viņiem patika dažādās skulptūras dārzā. Bērnu favorīts bija krokodils. Paldies, ir forši!

zinātkārais lasītājs - 21.Oktobris, 2020 - 20:40

Vērotāja kungs, par diviem pieveiktiem gargabaliem Rīga - Valmieras Jāni Baiku var tikai balti apskaust. Kas attiecas uz Daliņa stadionu, tad ir tikai normāli, ka milzīgam jaunam objektam arī problēmas tapšanas gaitā nemēdz būt sīkas. Skrejceļam virsējā kārta taps, visticamāk, siltā un saulainā maija mēnesī, bet futbolistu vietā es gan uz dabīgo zālāju nākošgad vēl necerētu.

Pievienot komentāru