Kocēnos sagaidīts pavasaris

24.Aprīlis, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirmajās Lieldienās Kocēnos pie Kokmuižas pils norisinājās tradīcijām bagātais pasākums «Kocēnu pavasaris 2019».

Šogad Latvijas mājražotāju, amatnieku un zemnieku tirdziņā piedalījās vairāk nekā 70 tirgotāju. Tajā katram bija iespēja atrast sev ko tīkamu – tika piedāvāti ēdieni plašā klāstā (žāvējumi, konditorejas izstrādājumi, mājās cepta maize, garšvielas, žāvēti augļi un sīrupi, tējas, vīni), rotas, trikotāžas izstrādājumi, rotaļlietas bērniem, stādi, puķu sīpoli un sēklas, kā arī daudz kas cits.  Interesentiem bija iespēja iegādāties arī šogad izdoto grāmatu «Skati Valmieras pilsētas, draudzes un novada pagātnē» un uzdot sev interesējošos jautājumus grāmatas autoram Valteram Grīviņam.

Bērnu priekam bija izveidots dzīvnieku stūrītis, kurā bija aplūkojami Kocēnu novada saimniecībās audzēti truši, aitas un jēri, mājputni un citi dzīvnieciņi.

Svētku koncertā uz lielās skatuves kopā ar Lieldienu Zaķi un Bebru Bruno uzstājās Dikļu pūtēju orķestris, Kocēnu kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs «Savieši», Kocēnu pamatskolas tautas deju kolektīvs «Saulītes», Dikļu pagasta mūsdienu deju grupa «Estrellas», Valmieras Jaunatnes centra «Vinda» vokālā grupa «Lizantes» un Valmieras Kultūras centra mūsdienu deju grupa «Baltā». Rotaļās un dančos aicināja iet Dikļu folkloras kopa «Endzelīte».

Paralēli darbojās arī radošā darbnīca «Lieldienotava», kurā Sudrabkalnu «Zaļās Viesistabas» saimnieki Bukšu ģimene aicināja krāsot olas, rotājot tās ar dabas veltēm un sīpolu mizām, pēcāk tās ietinot krāsainos dzīparos. Darbnīcā katrs varēja iesēt savu pavasari un sagaidīt putnus ar pašu gatavotiem putnu būrīšiem.

Ar atraktīvām nodarbēm pasākuma dalībniekus sagaidīja aktīvā tūrisma centrs «Eži», bija iespēja piedalīties arī orientēšanās spēlē.

Kā ierasts, pasākuma noslēgumā norisinājās tradicionālā «Kocēnu pavasara» loterija ar bagātīgu balvu fondu – dažādu mājražotāju un amatnieku gatavotiem labumiem.

KAS MAISIŅĀ? «Kocēnu pavasara» Lieldienu Zaķis ar Bebru Bruno ielūkojas, kas tiks kādam no daudzajiem pasākuma loterijas uzvarētājiem. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru