Ko man nozīmē Latvija

- 7.Maijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Pirmdien, 4. maijā, svinējām mūsu Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 30. gadadienu. Jau piekto gadu šos svētkus dēvē arī par Baltā galdauta svētkiem, kad paceļam valsts karogu, sēžam pie balti klātiem galdiem, kavējamies atmiņās par izšķirošajiem notikumiem 1990. gada maijā. 

Šogad šie svētki bija citādāki. Publiskie pasākumi  ir atcelti, tāpat jāievēro distancēšanās no tiem, ar kuriem kopā nedzīvojam, tāpēc ne visi varēja būt kopā ar savām ģimenēm, bet cik labi, ka mums ir pieejams internets, kurā varam virtuāli kopā svinēt svētkus. 

Viens no skaistākajiem pasākumiem par godu šiem svētkiem, manuprāt, bija virtuālais gājiens Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai. Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvis medijus informējis, ka «šis gājiens sociālajos tīklos pulcinājis vairāk nekā četrus tūkstošus dalībnieku». Kā vēsta portāls LSM, «tas sācies 4. maija pusdienlaikā un turpinājās visas dienas garumā. Pateicoties pasākuma formātam, šogad tajā varēja piedalīties arī interesenti ārvalstīs – Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Norvēģijā, Apvienotajā Karalistē, Beļģijā, Francijā, Šveicē, Vācijā, Čehijā, Austrālijā, Jaunzēlandē, ASV, Kanādā un citviet. Pirmoreiz gājienā plaši bija pārstāvēti arī mākslinieciskie kolektīvi – vairāk nekā simts koru, deju kolektīvu, folkloras un tautas mūzikas ansambļu un lietišķās mākslas studiju».

Pirmdien savā draugu lokā lietotnēs Facebook un Instagram redzēju daudz fotogrāfiju, kurās kāds bija tērpies tautastērpā un pie fotogrāfijas apraksta ierakstījis tēmturi #tautastērpugājiens. Diemžēl es vēl neesmu iegādājusies tautastērpu un nedejoju nevienā kolektīvā, bet šādu domu esmu apsvērusi, jo dejot man patīk.

Pirmdien savā ģimenē mazliet pasvinējām Latvijas svētkus, sēžot pie galda, uzēdot kūku un parunājot par to, ko mums katram nozīmē Latvija. Man Latvija ir manas mājas un tādas būs līdz mūža galam. Nekaunos dzīvot Latvijā un lepojos, ka esmu latviete. Mums taču ir tik skaista valoda un daba kā nevienai citai valstij, un, skatoties Latvijas kontūru pasaules kartē, man tā atgādina tauriņu pēc formas. Mūsu tradīcijas ir unikālas, tādēļ mums tās jāpiekopj, vismaz svētkos. Manuprāt, katram ir jāciena un jāmīl sava valsts, jo to taču veidojam paši. Nevainosim valdību, bet skatīsimies, ko varam izdarīt savas valsts labā paši, sāksim ar to, ka nemēslosim dabā, sakopsim aiz sevis savas mājas un pagalmus. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru