Katrā fotogrāfijā iemūžinātas emocijas

- 22.Novembris, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Valmieras drāmas teātra izstāžu laipa ieguvusi «jaunu» izskatu: fotogrāfijas no iestudētajām latviešu autoru lugām ir nomainījušas aktieru Ivo Martinsona un Mārtiņa Meiera uzņemtās bildes, kurās iemūžināti mirkļi ar skaistām sajūtām. Izstādē aplūkojamie darbi atspoguļo viņu pasaules redzējumu. Teātra apmeklētāji fotogrāfijas varēs baudīt līdz «Hamleta» pirmizrādei, kas gaidāma 2019. gada aprīlī.

«Pats labākais fotogrāfiem iesācējiem ir, ka zem šīm bildēm nav uzrakstīti vārdi un tās ir izvietotas pamīšus. Mēs ar Ivo pavadījām diezgan ilgu laiku, lai sakārtotu secību. Kā mums pašiem šķiet,   sanācis diezgan labi, jo var skatīties gan no vienas, gan otras puses, tā ka jūs paši varat minēt, kurš kuru bildi ir uzņēmis. Pat sajaucot veidojas stāsts,» teica Mārtiņš Meiers fotoizstādes atklāšanā, skanot franču mūzikai.

Iniciatīva par darbu izstādīšanu plašākai sabiedrībai nākusi no teātra direktores Evitas Ašeradenas: «Viss notika dabiski, un šādas idejas uzrodas pēkšņi, praktiski 10 minūšu laikā mēs pieņēmām lēmumu, ka to darām. Man liekas, ka tas ir labs solis, jo aktieri ir ļoti dzīvi. Viņus interesē tas, kas notiek apkārt, un viņu skatpunkts var atšķirties no citu cilvēku skatpunkta, bet tas arī mēdz pavērt jaunus apvāršņus, jo ir kādas lietas, kas uzrunājušas konkrēto fotogrāfu konkrētajā brīdī, taču tas neliedz arī mums ieraudzīt, kas bijušo un topošo Hamleta lomas atveidotāju spārno.»

SVINĪGAJĀ ATKLĀŠANĀ piedalījās plašs interesentu pulks, lai priecātos kopā ar fotogrāfiju autoriem Ivo Martinsonu un Mārtiņu Meieru. Daļa no viņiem kalpojuši arī par bilžu iedvesmas avotiem. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru