Katra burciņa veidota ar mīlestību

- 12.Jūnijs, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

DIĀNA BRAKŠA ir sejas kopšanas speciāliste, kura dzīvo un strādā Valmierā. Ikdienā viņa strādā ar augstas kvalitātes produktiem un vienā brīdī aizdomājusies – kāpēc neradīt pašai savus produktus? Un ķērusies pie darba. Viņa radījusi pagaidām gan tikai divus – ķermeņa sviestu un dezodorantu, bet padomā esot daudz kas cits. Arī veselīgs dzīvesveids viņai nav svešs – viņa ir viens no roņiem, kas ziemā peld. Liesma devās noskaidrot, kā radās doma par šādiem produktiem un kā tie top.

Diāna Brakša skaidro, kā sapratusi, ka vēlas veidot pati savus produktus: «Man kā skaistumkopšanas speciālistei vienmēr ir bijusi interese pētīt produktu sastāvu. Gan krēmiem, gan dezodorantiem, gan pārējam. Pētīju un meklēju informāciju internetā par šiem produktiem, par vielām, kas tiek izmantotas, lai izveidotu šo produktu. Vienā brīdī arī sapratu, ka ir iespējami produkti bez pievienotām kaitīgām vielām. Arī izveidot nav tik sarežģīti, kā sākumā liekas. 

Pirmais, ko man gribējās izveidot tīri pašai priekš sevis, bija dezodorants. Pētot sapratu, cik patiesībā daudz kaitīgu vielu un tāda ķīmija ir tajos dezodorantos, ko pūšam vai smērējam. Sviedru aromātu var novērst arī ar dabīgām vielām, jo svīšana taču ir dabisks process, ko nevar novērst. Nav jābloķē poras ar tiem metāliem, kas ir dezodorantu sastāvā. Tā tapa dezodorants.  Ķermeņa sviests bija nepieciešams, jo man ir sausa āda. Protams, izpētīju tirgū esošos ķermeņa sviestus un krēmus, bet, saprotot, ka tur arī nekā laba nav, ķēros pie sava izveides. Protams, apmeklēju kursus, kuros mācīja, kā taisīt krēmus, kā tos formulēt, jo es neesmu ķīmiķis, kas izgudro kaut kādu jaunu formulu. Es formulēju ķermeņa sviestu no jau sertificētām sastāvdaļām. Man nav vajadzīgi lieli aparāti vai kas tāds, jo tas viss ir darāms ar rokām. Man tiešām ir interese par šo visu, daudz lasu, mācos, jo nereti sastāvā ir teju viss no Mendeļejeva tabulas. Tas viss slēpjas zem nosaukumiem, ko neviens nesaprot.

DIĀNA BRAKŠA. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru