Kas ziemā var būt labāks par āliņģi!

- 23.Decembris, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Vai kāds laika vērotājs, nez, ir to piefiksējis, bet, jo tuvāk Rūjienai, jo laikapstākļi ir skarbāki. Piemēram, pilnīga bezvēja dienas ir gadā uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmas reizes.

Gadalaiki, salīdzinot ar Rīgu, mainās ar divu nedēļu laika nobīdi. Paši rūjienieši tikko jaušamās nianses varbūt nemaz nav ievērojuši, – dzīvo tik nost, un nemanot vide viņus norūda. Lai atceramies kaut vai 2016. gadu, kad janvāra 30 grādu salā liels skaits skolēnu bija devušies uz skolu, ka čakst! Visa valsts brīnījās. 

Labās tendences uzturēt ziemā sportošanas garu bija slidotavas un slēpošanas trases izveide, nemaz nerunājot par lielākiem un mazākiem kalniņiem, pa kuriem traukties lejup ar vai bez ragaviņām. Gluži dabiski, ka Rūjienas apkārtnē, Naukšēnos, Kārķos populāra ir arī ziemas pelde, jo Rūja, Laņģezers, dīķi un karjeri nav tikai, lai plunčātos karstās vasarās. Pajautā kaut uz kura ielas stūra, un tev uzreiz katrs mācēs nosaukt vismaz dažus, par kuriem zināms, ka viņi lien āliņģī un stingri iesaka to darīt arī citiem.

Jānis un Karīna Kārķu karjerā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru