«Kas sevi pašu negodā, to arī citi negodās» (Juris Alunāns)

- 17.Maijs, 2017
Izglītība
Laikrakstā

Jau sesto gadu Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina svinēt Valsts valodas dienu visā Latvijā. Arī šogad 13. maijā muzejs aicināja pievienoties akcijai «Valoda uz trotuāra» par godu Jura Alunāna 185. dzimšanas dienai. J. Alunāns — viens no jaunlatviešu kustības dalībniekiem, latviešu nacionālās valodniecības pamatlicējs.

Ikdienas dzīve mēdz būt nomācoša, tāpēc ir labi, ja iedvesmu var smelties, lasot slavenu personību izteiktas atziņas. Bet kā to apvienot ar ikdienas steigu?

Šīgada ideja aicināja atbalstītājus doties pilsētvidē un ar krītiņiem rakstīt savas mīļākās atziņas. Lūk, šādi mēs spējam izkrāsot savu ikdienu, apvienojot steigu un iedvesmu!

Arī Valmieras Viestura vidusskolas skolēni atbalstīja šo unikālo ideju. 13. maijā katra klase devās izdaiļot trotuārus skolas apkārtnē un ārpus tās. Klase kopā ar savu latviešu valodas un literatūras skolotāju apkopoja katra atrastās atziņas un dalījās ar tām. Tagad ikvienam garāmgājējam ir iespēja ielūkoties mūsu darbā, piemēram, pie veikala «Top», pie Viesturskolas autobusa pieturām, gar Viestura aleju, skolas iekšpagalmā. Klašu izvēlētie temati bija atšķirīgi, piemēram, jau pirmajā stundā 6.a klase rakstīja atziņas par sev svarīgām vērtībām, vēlāk pievienojās 5.c un 5.b klase ar savu izvēlēto vēstījumu par pavasari, sauli, 11.a — ar Raiņa dzeju. Arī 9.b klases skolēnu grupa, gaidot konsultāciju, ieinteresēti iesaistījās akcijā un rakstīja atmiņā saglabātās atziņas.

Arī mēs, 10.a klase, skolotājas Līgas Lapsiņas vadīti, devāmies aplūkot citu paveikto darbu un ieguldīt arī savu. Akcijas diena mums ļāva nedaudz vairāk iepazīt citam citu, uzzināt, kas iedvesmo klasesbiedrus, kāds ir viņu mīļākais rakstnieks, kura atziņu izvēlējās uzrakstīt uz trotuāra, par ko domā katrs no mums. Paldies par iespēju piedalīties.

Mēs esam bagāta tauta un spējam to pierādīt. Kā jau katrai stiprai tautai, mums ir sava bagātā valoda. Dalīsimies ar to, sargāsim un iepriecināsim ar to. Kopā mēs varam dienu padarīt košu un iedvesmojošu. Arī mūsdienās aktuāli skan Jura Alunāna vārdi: «Iemācījušies, arī nekaunaties būt īsti latvieši!»

RŪPĪGI UN ATBILDĪGI Kārlis Bērziņš (10.a) nodod I. Ziedoņa vēstījumu. Līgas Lapsiņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru