Kas māk, tam nāk!

- 8.Jūnijs, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Tā var teikt par Valmiermuižas alus darītavu. Lai arī pērn kopējais uzņēmuma Valmiermuižas alus apgrozījums krities par 2,9%, sasniedzot 5517672 eiro, alus darītava kāpinājusi eksportu par 5%, zelteru pārdošana augusi par 13%, eilu pārdošana dubultota, savukārt peļņa sasniegusi 310731 eiro, salīdzinot ar 15827 eiro 2019. gadā. 

Kaut arī kopējais Latvijā pārdotā alus apjoms pērn samazinājies par 7,5%, Valmiermuižas alus darītavas pārdotā alus apjomi pagājušajā gadā sarukuši par 5,5%, kopumā pārdodot 2181551 litru alus, bet ievērojami palielināta pārdošana nišas garšām ar augstu pievienoto vērtību. 

Veiksmes formulu skaidro Valmiermuižas alus saimnieks Aigars Ruņģis: «No pirmās dienas Valmiermuižas alus svarīgākie klienti ir bijuši restorāni un bāri, kas veidoja ap 25% pārdošanas apjoma. Pērn martā līdz ar ārkārtas situācijas stāšanos spēkā šos klientus burtiski pazaudējām vienā dienā. Lai Covid-19 radītajā vētrā izpeldētu, esam izmantojuši valsts atbalsta programmas: subsidētās darba vietas, dīkstāves pabalsti, nodokļu atlikšana un grants apgrozāmajiem līdzekļiem ir ļāvuši neapstāties, saglabāt darba vietas, attīstīt jaunas nišas garšas, interneta veikalu un eksportu. Esam airējuši stiprāk, lai līdzsvarotu zaudēto pārdošanas apjomu.»

IESPAIDĪGS VEIKUMS. Par katru no šiem dzērieniem Aigars Ruņģis lepni var teikt – Darīts Valmiermuižā! Foto no Valmiermuižas alus arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru