Kas jāzina iedzīvotājiem

- 18.Maijs, 2022
Mūsu drošībai
Laikrakstā

Kā vēstīts Zemessardzes Vidzemes 2. bataljona paziņojumā, šīs nedēļas nogalē mūspusē paredzētas vērienīgas militārās mācības Namejs 2022.

Kas par tām būtu jāzina iedzīvotājiem, stāsta 22. kaujas nodrošinājuma bataljona komandieris pulk­vežleitnants DMITRIJS OREŠKINS: 

– Šogad mācības aptvers lielu Vidzemes reģiona daļu, vairāk koncentrējoties Ziemeļvidzemē Smiltenes novadā uz ziemeļiem no Vidzemes šosejas līdz pat Trikātas un Plāņu pagastiem. Šajā teritorijā Zemessardzes bataljoni būs apvienojušies divās kaujas grupās un veiks aizkavēšanas kaujas, cenšoties traucēt pretinieka pārvietošanos uz ziemeļiem. Pēc leģendas pretinieks ir nolēmis paņemt savā kontrolē Valkas – Valmieras dzelzceļa līniju, ko mēs ar visiem spēkiem centīsimies nepieļaut vismaz tādā laika posmā, kā viņš to iecerējis. 

Kā tas izpaudīsies praktiski? Pretinieks, ko šajās mācībās spēlēs paplašinātās kaujas grupas Kanādas kontingents no Ādažiem plus mūsu kaimiņi no Zemessardzes 3. Latgales brigādes, virzīsies no Veclaicenes šosejas uz ziemeļiem, savukārt mūsu vienības visiem spēkiem centīsies bremzēt viņu virzību. Virzīšanās notiks galvenokārt pa satiksmes ceļiem Smiltene – Strenči, Smiltene  – Valka, Gaujiena – Valka un vēl dažiem mazākas nozīmes ceļiem, kur būs īslaicīgi satiksmes ierobežojumi, kurus kontrolēs Valsts policija (VP). Satiksme tiks nedaudz kavēta, bet VP nodrošinās satiksmes drošības ievērošanu.

DMITRIJS OREŠKINS.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru