Karte un infrastruktūra

- 17.Aprīlis, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Viena no tēmām, par kuru drīzākajā nākotnē tiks salauzts neskaitāms daudzums šķēpu, ir nu jau kārtējā iecerētā teritoriālā reforma Latvijā. Iepriekšējā, jāatgādina, notika pirms desmit gadiem, un tās laikā par gandrīz četrām piektdaļām tika samazināts Latvijas pašvaldību skaits.

Tagad iecerēts pašvaldību skaitu samazināt vēl par divām trešdaļām, pie tam neraugoties uz faktu, ka iepriekšējās reformas rezultātus par sazin cik veiksmīgiem diezin vai iespējams dēvēt. Ja tie būtu izrādījušies veiksmīgi, tad nevajadzētu rīkot jaunu reformu, atsaucoties uz tiem pašiem argumentiem, ar kādiem tika pamatota iepriekšējā, pirms desmit gadiem notikusī reforma.

Kopumā nav jābūt īpašam ekspertam, lai redzētu, ka reformas mērķi nav sasniegti – Latvijā turpinās lauku depopulācija, dažādu sociālo pakalpojumu pieejamība laukos ir kļuvusi tikai problemātiskāka, kā arī ir piepildījies pesimistu apgalvojums, ka, apvienojoties vairākiem nabagiem, tomēr nesanāks viens bagātais. Kas, jāpiebilst, ir tikai loģiski, lai gan daudzas amatpersonas savulaik nedz kādēļ apgalvoja pretējo.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru