Karjera nav tikai profesija, kurā mēs strādājam

- 23.Oktobris, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā 83 Latvijas pilsētās un novados Karjeras nedēļas pasākumos piedalījās vairāk nekā 137000 jauniešu.

Karjera ietver izglītības, darba un privātās dzīves mijiedarbību cilvēka mūža laikā, tāpēc būtiski pēc iespējas agrāk sākt domāt par to, ko es mācos un kādas prasmes gribu attīstīt.

Karjeras nedēļas laikā skolēni meklēja atbildes uz jautājumiem, kādas būs jaunās nākotnes profesijas, kuras no šī brīža profesijām izmirst un kādi ir tā iemesli, kā arī modelēja, kādas darba vietas parādīsies nākotnē. Pasākumu galvenais mērķis bija skolēniem palīdzēt izzināt savas karjeras iespējas, veicināt uzņēmību un motivāciju mācīties, izvēlēties nākotnes nodarbošanos un izglītības ceļu atbilstoši savām spējām, interesēm un iespējām, tāpat parādīt sasaisti ar to, ko viņi mācās šobrīd, kādas intereses izkopj, kādus lēmumus pieņem un kādas izvēles izdara un kā tas ietekmē viņu nākotnes konkurētspēju darba tirgū.

Būtiski, ka arī ikdienā mācību iestādēs aizvien lielāka uzmanība tiek pievērsta karjerai, ar dažādu projektu palīdzību veidoti atbalsta mehānismi skolēnu apzinātākām izvēlēm, daudzviet pieejams pedagogs-karjeras konsultants.

Pedagogs-karjeras konsultants kā virzītājs

Projekta SAM: 8.3.5. «Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs» ietvaros deviņi Valmieras mācību iestāžu pedagogi-karjeras konsultanti apmeklēja intensīvus kursus mēneša garumā, apgūstot jaunas metodes, lai varētu skolēniem sniegt individuālas konsultācijas, kurās kopā ar skolēnu meklētu atbildes – kādas ir viņa intereses un prasmes un kā tas var viņam noderēt nākotnē.

Skolēniem būs pieejams jauns pakalpojums, ko viņi brīvprātīgi varēs izmantot visa mācību gada laikā. Piesakoties nepilngadīgām personām līdzi jāņem vecāku parakstīta piekrišana. Līdz ar to, ka skolēnu skaits ir milzīgs, individuālas konsultācijas ir brīvprātīga izvēle.

LAI VEIKSMĪGI PLĀNOTU KARJERU, ir jāapzinās – ko tu vari un ko tu gribi? Tie ir galvenie jautājumi, par ko speciālists skolēnu mudina aizdomāties. Attēlam ilustratīva nozīme/unsplash.com


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru