Karaļa meklējumi – finiša taisnē

29.Novembris, 2018
Ekonomika
Laikrakstā

Pirmdien konkursa Latvijas Gada auto 2019 žūrijas biedri ar savu balsojumu noteica septiņus automobiļus – potenciālos pretendentus uz karaļa titulu. Jo Latvijas Gada auto 2019 būs tikai viens – tas, kurā labi apvienosies tehniskais piedāvājums, apdares kvalitāte un adekvāta cena. Tieši pēdējais faktors, manuprāt, atzīstami atšķir Latvijas konkursu no līdzīgiem tuvākā un tālākā apkārtējā pasaulē. Jo ir taču jāvar pašu labāko nopirkt arī vidējam pircējam! Ar līzinga, kredīta vai vienkārši burkā sakrātas naudas palīdzību, taču jāvar. Ja ne, tad tas ir vienkārši balsojums par sapņu auto, un tāds laikam starp šī gada konkursa pretendentiem bija tikai viens – mūsu konkursa organizatora Māra Ozoliņa sarūpētais pārsteigums latviešiem un kaimiņu igauņu laipni atvestais Lamborghini Urus. Automobilis par ceturtdaļmiljonu eiro, kuru uzticēja testēt ikvienam konkursa žūrijas biedram, un tas jau liecina par zināmu šīs komandas briedumu. Galu galā – šis ir jau divdesmitais konkurss Latvijas Gada auto!

Bet pietiks emociju, ķersimies pie sausā atlikuma jeb tiem 7 automobiļiem, kuri atlasīti Lielajam finālam. Alfabēta kārtībā tie ir:

  • Ford Focus – cena no 15700 eiro;
  • Hyundai Kona cena no 16990 eiro;
  • KIA Ceed cena no 14990 eiro;
  • Mercedes – Benz A klase – cena no 30240 eiro;
  • Seat Arona – cena no 16290 eiro;
  • Suzuki Swift – cena no 12599 eiro;
  • Volkswagen T-Roc cena no 18765 eiro.

Šogad viedokļus par testa braucienu izjūtām esmu spiests uzklausīt no malas. Tad nu mans ikgadējais ekipāžas biedrs žūrijā Jānis Grīnhofs telefonsarunā atzina, ka izvēle par septītnieku bijusi ļoti sarežģīta. Arī tāpēc, ka šogad izvērtēšanai piedāvāts tiešām daudzveidīgs automobiļu klāsts, kurā starp 29 līdzīgiem sameklēt nianses nemaz nav tas vieglākais uzdevums. Nu, labi, starp 28 līdzīgiem, jo Lamborghini tomēr ir ārpus konkurences. Arī pats Jānis sešnieku esot uzrakstījis samērā ātri, bet septītā finālista vakanci galvā pārcilājis vēl pāris dienas...

TESTU BRAUCIENU NOMETNĒ. Automobiļu ierinda pie Laguna House Garkalnes novadā. Foto no Latvijas Gada auto 2019 arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru