Kāpēc nogāza Guntaru Štrombergu?

- 30.Aprīlis, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Viņceturtdien Burtnieku novads pamodās jau pie jaunas valdības, jo trešdien divu – parastās un ārkārtējās – domes sēžu laikā tika atbrīvots (8 balsis pret 7) no amata līdzšinējais domes priekšsēdētājs Guntars Štrombergs, bet viņa pilnvaras ar balsu vairākumu (8 pret 6) pārņēma līdzšinējais domes priekšsēdētāja vietnieks Edvīns Straume. Jau tuvākajā laikā tiks balsots arī par jaunu priekšsēdētāja vietnieku, un maz ticams, ka šajā krēslā varētu tikt kāds no opozīcijā pret tagad valdošā deputātu astotnieka viedokli esošajiem septiņiem novada deputātiem.

Burtnieks bija klāt abās domes sēdēs, tāpēc ir pilnīgs priekšstats par tur notikušo, arī ieskats par to, kā lietas pašvaldībā varētu notikt turpmāk. Kā formālais varas maiņas iemesls tika minēts Guntara Štromberga viedoklis gaidāmās administratīvi teritoriālās reformas sakarā, lai to raksturo šeit izmantotais citāts no viņa publikācijas sociālajos tīklos vēl pirms Lieldienām, jau zinot par gaidāmo neizbēgamo varas maiņu:

«Līdz ar manu atbalstu reģionālajai reformai iedzīvotāju labklājības un novada attīstības interesēs Burtnieku novada domē ir atgriezies intrigu un cīņas par krēsliem laiks. Ir iesniegts iesniegums par neuzticības izteikšanu Burtnieku novada domes priekšsēdētājam Guntaram Štrombergam. 8 domes deputātiem svarīgāk par konstruktīvu diskusiju par reformas ieguvumiem iedzīvotājiem un uzņēmējiem ir ātri tikt vaļā un apklusināt reformas atbalstītāju.

Komentāri
Pievienot komentāru