Kampaņā „Atklāj Latviju no jauna” sakrāti jau 426 000 no nepieciešamajiem kilometriem Latvijai

- 3.Decembris, 2012
Tūrisms un daba
Portālā

Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) rīkotās vietējā tūrisma veicināšanas kampaņas „Atklāj Latviju no jauna!” skaitīklī sociālajā tīklā Draugiem.lv sakrāti jau vairāk nekā 426 000 Latvijas apceļotāju kilometri. „Atklāj Latviju no jauna!” mērķis ir līdz 10. decembrim sakrāt Latvijai dāvanu - vienu miljonu kilometru.

Aktīvi apceļot Latviju un sakrāt tai miljonu kilometru aicina tādi sabiedrībā zināmi cilvēki kā Anna Rozīte, Mārtiņš Rītiņš, Eva Ikstena – Strapcāne, Raimonds Bergmanis un Latvijas pašvaldības.

Armands Slokenbergs, TAVA direktors: „Akcija „Sakrāj miljonu kilometru Latvijai” ir dāvana Latvijai, kuras veidošanā ir aicināts piedalīties ikviens. Tai ir simboliska nozīme - kopīgi apceļot Latviju vienu miljonu kilometru garumā, daloties informācijā un pieredzē par jaunatklātajām Latvijas vietām ar citiem ceļotājiem. Ir patiess prieks, ka aicinājumam apceļot Latviju un atklāt to no jauna aktīvi atsaukušās arī novadu pašvaldības un sabiedrībā zināmi cilvēki.”

Iesaistīties kilometru krāšanā ir vienkārši – http://www.draugiem.lv/atklajlatviju/miljons jāpievieno nobrauktie kilometri, norādot veikto maršrutu un pievienojot katra apskates punkta fotogrāfiju. Pievienotās fotogrāfijas piedalās lapas apmeklētāju balsojumā, kurā galveno balvu - ceļojumu 5 personām ar nakšņošanu kādā no skaistākajām Latvijas muižām - saņems populārākās fotogrāfijas autors. Veicināšanas balvas saņems aktīvākais balsotājs, aktīvākais ceļotājs, lielākā kilometru skaita pievienotājs, kā arī konkursa dalībnieks, kuru kā simpātiju izvēlēsies "Atklāj Latviju no jauna" vēstneši.

Ieteikumus Latvijas atklāšanā sniedz sabiedrībā zināmi cilvēki, pastāstot par saviem iecienītākajiem Latvijas apceļošanas maršrutiem. Anna Rozīte, TV raidījuma "Kinomānija" vadītāja, iesaka atklāt no jauna Kurzemes pusi - Kolkas ragu, piekrastes ciemus un maršrutā noteikti iekļaut arī skaistos Kurzemes mežus. Mārtiņš Rītiņš, restorāna "Vincents" šefpavārs un Latvijas Slow Food biedrības prezidents, iesaka apceļot Straupi un tās gleznaino apkārtni, kā arī nogaršot vietējo zemnieku izaudzēto Latvijas dārzeņu ražu un pašmāju saimnieku gatavotos piena produktus.

Žurnāliste Eva Ikstena - Strapcāne iesaka apceļot Daugavpili un izbaudīt šīs pilsētas savdabīgo šarmu, īpaši izceļot ukraiņu ēstuvīti, romantiskos balkoniņus pie veco māju fasādēm, gardāko saldumu vietu pilsētā "Šokoladņu" un skaisto universitāti. Aktīva kultūras dzīve notiek ne tikai Rīgā, bet arī citviet Latvijā, lielisks piemērs ir Daugavpils teātris, kas piedāvā mūsdienīgas izrādes. Raimonds Bergmanis, Latvijas Olimpiešu kluba prezidents un spēkavīrs, atklāj savus maršrutus - Kurzemē Raimonds Bergmanis iesaka mērot ceļu no Kolkas līdz Ventspilij, savukārt Latgalē - apceļot Aglonas novadu un tā skaistos ezerus.

Pēc TAVA datiem, Latvijas iedzīvotāju iecienītākie galamērķi ir Rundāles pils un muzejs, Liepāja, Cēsis, Tērvetes Dabas parks, Aglonas Bazilika, Rīga, Jūrmala, Kuldīga, Gaujas Nacionālais parks, Turaidas muzejrezervāts un Ventspils. Tomēr interesants piedāvājums meklējams arī citās Latvijas pilsētās un novados, ārpus ierastajiem maršrutiem. „Atklāj Latviju no jauna!” atbalsta reģionu pašvaldības un aicina no jauna atklāt Latvijas izklaides, atpūtas un kultūras dzīves piedāvājumu, nobrauktos kilometrus pievienojot miljons kilometru skaitīklim.

Valmieras pilsētas pašvaldības priekšsēdētājs Inesis Boķis atbalsta kampaņu „Atklāj Latviju no jauna!” un aicina atklāt Valmieru:

"Valmierai visos četros gadalaikos ir plašs tūrisma piedāvājums gan individuālajiem ceļotājiem, gan ģimenēm ar bērniem, gan tūristu grupām. Valmierā ir daudzveidīgas aktīvās atpūtas iespējas, piemēram, ziemas sezonā aicinām apmeklēt slēpošanas centru „Baiļi”, Valmieras slidotavu, izbaudīt aktīvās atpūtas centra „Eži” piedāvājumu vai doties uz Vidzemes Olimpisko centru, kur ikviens var piedalīties publiskajā slidošanā, izmēģināt spēkus florbolā, basketbolā, hokejā un citos sporta veidos vai just līdzi Valmieras basketbola komandai „BK Valmiera”.

Lepojamies ar Valmieras Drāmas teātri, kas ik gadu pulcē tūkstošiem apmeklētāju ne vien no Vidzemes, bet arī Rīgas un citām pilsētām. Jau tradicionāli, gada nogalē papildus izrādēm, teātris skatītājiem sarūpējis īpašu dāvanu – muzikālu Ziemassvētku programmu „Ziemassvētki ar Bellaccord”. Biļetes gan jāiegādājas laikus, jo interese par Valmieras Drāmas teātra izrādēm ir ļoti liela.

Aicinu apmeklēt arī Ziemassvētkiem veltītus koncertus un sarīkojumus Sv. Sīmaņa baznīcā, Valmieras Kultūras centrā un citās kultūras iestādēs.

Ja mērojat uz Valmieru tālāku ceļu, iesaku atpūsties kādā no daudzajām viesnīcām, viesu mājām vai dienesta viesnīcām Valmierā, vienlaikus izmantojot arī Valmieras SPA piedāvājumu.

Tiekamies Valmierā!"

Komentāri
Pievienot komentāru