Kamēr zeme vēl guļ

- 8.Februāris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Gadsimtiem ejot, latviešu zemnieka lielākais kungs bija un paliek laikapstākļi, viņa dzīves ritmu nosaka gadskārtu mijas, un panākumu atslēga joprojām ir tajā, cik labi cilvēks izprot un māk saklausīt savu zemi tiešā un pārnestā nozīmē.

Mūsdienu moderno tehniku no izkapts un spriguļa šķir neiedomājams lēciens attīstībā, tomēr tehnika viena pati neko nedos. Arī mūsdienu zemkopim, tāpat kā tālajam sencim, vispirms zeme ir jāmīl, lai viņa pūles vainagotos ar labu ražu un panākumiem. Bez sviedriem, neatlaidīga darba un pat spītīgas turēšanās pretī grūtībām neiztikt. Tāda ir arī zemnieku saimniecība «Pestas» – viena no lielākajām Lodes pagastā, kurā nodarbojas ar graudkopību. Saimnieks ARMANDS TAIMS piebilst, ka «Pestas» ir vidēji liela saimniecība. 

Kamēr laukus klāj sniegs, zemniekam ir brītiņš laika mierīgai sarunai, kurā ir pa kādam jokam, atziņai un kurā ieskicējas ikdienas rūpes un prieki.

Armands Taims ir viens no aktīvākajiem pagasta cilvēkiem. Viņš nav vairījies no atbildības, uzņemoties rūpes par Laņģezera uzturēšanu un pieejamības nodrošināšanu visiem novada ļaudīm. Ar savu piemēru, savulaik būdams arī vēlēts darbinieks Lodes un Rūjienas novada pašvaldībā, pierādījis nodomu noturību un nelokāmu stāju.

Turcija, 2022. gada rudens. No kreisās Mihails Molofejs, Arnis Bluķis, Uldis Kreilis, Alvis Alziņš un Armands Taims. Attēlā nav Gata Purgaļa.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru