Kāja durvīs uz rītdienu

- 29.Septembris, 2017
Dzīvesstils
Laikrakstā

Kad pirms gada tikāmies Rūjienā, Raiņa ielā 10, apdares un krāsošanas darbu uzņēmuma SIA «Aiva plus» birojā, un ēkas otrajā stāvā ar sajūsmu aplūkojām tur iekārtoto brīvdienu dzīvokli «Emilija», uzņēmuma īpašniece, vadītāja, Latvijas Amatniecības kameras meistare AIVA RADELE teica: «Ka tik pēc gada ciemos nav jānāk vēlreiz, jo ir iecere labiekārtot vēl vienu dzīvokli.» Gads apkārt, un tik tiešām: «Emilijai» ir kaimiņiene «Marta». Dzīvoklis tā nosaukts par godu dzejniecei Martai Grimmai, kas šajā namā laulājusies.

Kafija ar parku aiz loga

Ciemojoties dzīvoklī «Emilija», tā saimniece Aiva rādīja fotouzņēmumus, kas liecina, ka Rūjienā, Raiņa ielā 10, agrāk pirmajā stāvā bijis galantērijas preču veikals, bet otrajā dzīvokļi. To saimniece bijusi Emīlija. Ieeja veikalā — nevis no Raiņa ielas, bet gan no ēkas gala iepretim parkam. Virs ieejas — glīts balkoniņš. Aiva teica: «Gribu, lai balkons atkal būtu savā vietā.» Tā arī ir noticis. Par dzīvokli «Marta» Aiva turpina: «Divās istabās un virtuvē, noņemot daudzo krāsojumu slāņus, atklājās, ka labi ir saglabājušās gan senās koka grīdas un sliekšņi, gan arī durvis un aplodas. Viss saudzīgi atjaunots un tāpat kā malkas krāsnis nu ir viena no šā dzīvokļa vērtībām. Otra — skaistie skati pa logiem. Redzams gan parks, gan arī senā bruģētā iela.»

Kad satiekas gadsimti

Zinot, ka Aiva ir meistare ar mākslinieciski radošu pieeju vietām un lietām un ka viņai it visā patīk košu krāsu saspēle, ar interesi vērām «Martas» durvis. Brīnumiem nav gala! Dzīvokļa abās istabās, virtuvē, koridorā un arī vannas istabā ar gaumi darīts viss, lai zem viena jumta labi sadzīvotu un cits citu papildinātu 20. gadsimtā ieliktais augstvērtīgais koks un 21. gadsimta apdares materiāli. Tie ir saskaņā. Katrai telpai — sava toņu spēle. Radoša improvizācija par tēmu. Piemēram, lielajā istabā par pamatu ņemtas ovālās un apaļās formas — paklājā, lampās, galdiņos, soliņos. Telpas centrā novietota eksotiska, kā no austrumu zemēm atceļojusi kumode, tās stilu turpina neparastie mīkstie soliņi. Profesionāla spēlēšanās notikusi arī ar tapetēm, tās mākslinieciski kombinējot. Piemēram, no tām izgrieztajiem ziediem ļaujot uzlidot debesīs — griestos.

AIVA RADELE: «Kad aizraujos ar kādu ideju, visas interesantas lietas nāk man pretī». Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru