Kaislības ap Vanagu ielu 4 Valmiermuižā

- 11.Jūlijs, 2023
Pie mums un citur
Laikrakstā

Valmieras novada domes sēdē 29. jūnijā tika izskatīts jautājums Par nekustamā īpašuma Vanagu iela 4, Valmiermuižā, Valmieras pagastā, Valmieras novadā, nodošanu atsavināšanai.

Deputāti pieņēma lēmumu, kas izraisījis pietiekami lielu ažiotāžu sociālajos tīklos. Tāpēc Liesma par šo faktu, kad uz tirgus letes tiek uzlikts bijušais Valmieras pagasta administratīvā centra komplekss kopā ar Valmieras pagasta kultūras namu, uzklausīja trīs pietiekami kompetentu cilvēku viedokļus.

Jānis Baiks, Valmieras novada domes priekšsēdētājs: «Šobrīd novadā mums kopā ir 30 kultūras nami un tautas nami. Ja skatāmies no tehniskā stāvokļa, tad šī ēka Vanagu ielā 4 Valmiermuižā ir vidējā tehniskā stāvoklī. Tā nav siltināta, tāpēc siltuma patēriņš apkures sezonā ir liels, pie tam tā ir gāzes apkure. Šobrīd no izmantošanas viedokļa kultūras funkcijai šī ēka nav nepieciešama. Novada Kultūras nodaļa vēl nāks ar redzējumu, ko vispār darīt turpmāk, jo, ja mēs paskatāmies īpaši pēdējo gadu, tad mums kopumā novadā komunālie maksājumi visām pašvaldības ēkām, kas tiek apkurinātas, ir pieauguši par 2,7 miljoniem eiro. No 4 miljoniem uz 6,7 miljoniem eiro! Tā ir diezgan liela sastāvdaļa mūsu kopējā budžetā. Mēs paši saprotam, ko varētu izdarīt ar 2,7 miljoniem eiro. Šobrīd esam devuši komandu visām novada apvienībām skatīties, kur un ko mēs varētu darīt, jo gribam tikt vaļā no visiem pašvaldības īpašumiem, kas rada zaudējumus un kas nav nepieciešami pašvaldības funkciju realizēšanai. Šo ēku Vanagu ielā 4 mēģinājām vairākas reizes izīrēt, lai vismaz kaut kas tur būtu, taču līdz šim neviens to nav paņēmis. Izskatījām arī iespēju šeit izvietot bērnudārzu, taču šī ēka nav būvēta šādam mērķim, un jebkāda rekonstrukcija tur izmaksātu dārgāk nekā jaunas ēkas uzcelšana. Pēc funkcijas un pielietojuma šī ēka paredzēta plašizklaides pasākumiem un līdzīgām lietām. Reāli kultūras namā Vanagu ielā 4 šobrīd darbojas divi pašdarbības kolektīvi, taču Valmieras novada pašvaldība no jauna ir ieguvusi ēku Valmierā, Raiņa ielā 14, kur jau iekšā ir kultūras nams ar atbilstošu zāli. Domāju, ka šeit sev vietu atradīs arī minētie kolektīvi. Mums tomēr jāiziet no priekšstata, ka Valmiermuiža tā pati Valmiera vien ir, vienmēr tā ir bijis. Vēl piebildīšu, ka gadā konkrētās ēkas Vanagu ielā 4 uzturēšana izmaksāja 50 tūkstošus eiro, nodrošinot telpās minimālo temperatūru. Mums vispār jādomā, ko novadā ar visu esošo kultūrtelpu darīt, jo mēs ļoti lielas naudas maksājam ēku uzturēšanai, kamēr lielāku finansējumu varētu veltīt cilvēkiem. Esam ļoti ievērojami arī mainījuši apmaksas sistēmu saistībā ar visu kultūras kolektīvu vadītājiem tieši par māksliniecisko darbu, lai varētu noturēt šo kultūras mantojumu, kas mums ir, bet ēku – tieši kvadrātmetru ziņā – mums ir daudz par daudz.»

KAS UN KO TE TURPMĀK DARĪS? Valmieras novada pašvaldībai pēc biroju ēkas un kultūras nama kompleksa Valmiermuižā, Vanagu ielā 4, vairs nav vajadzības. Kurš te iemājos un ko te darīs, to rādīs laiks.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru