Kaislības ap Valmiermuižas statusu

31.Jūlijs, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

12. jūlijā Burtniekam bija izdevība Valmieras pagasta pārvaldē piedalīties informatīvā pasākumā, kurā tika diskutēts par Valmiermuižas kompleksa turpmāko statusu. Klāt bija prominents ciemiņš — Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes vadītājs, Dr.arch. Juris Dambis, ar priekšlasījumu uzstājās arī kultūrvides eksperts Andris Klepers. Klausītājos bija vairāki novada domnieki ar priekšsēdētāja vietnieku Edvīnu Straumi priekšgalā, pašvaldības izpilddirektors un vēl citi pašvaldības darbinieki, kā arī Valmiermuižas alus saimnieks Aigars Ruņģis un Valmiermuižas kultūras biedrības pārstāvji.

Pēc diskusijas, kura brīžiem kļuva diezgan karsta, Burtniekam īsu interviju par lietas būtību sniedza Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes vadītājs JURIS DAMBIS:

«Ir ierosinājums no Valmiermuižas kultūras biedrības, un tas ir ļoti skaisti, ka ierosinājums nāk no sabiedrības puses, iekļaut Valmiermuižas kompleksu valsts nozīmes arhitektūras pieminekļu sarakstā. Mūsu pārvalde jau ir šo lietu skatījusi, precizējot teritoriju, izpētot visus objektus, par kuriem ir runa, ka tie varētu šajā statusā iekļauties. Šī bija saruna ar pašvaldību, lai noskaidrotu tās viedokli. Domāju, ka šobrīd ir diezgan veiksmīga situācija šai vietai, jo uzņēmēju ieguldījums un tās idejas, kā šai vietai vajadzētu attīstīties, ir ļoti daudzsološas. Savukārt arī pašvaldība ir pietiekami daudz uzmanības šai teritorijai pievērsusi. Visu to liekot kopā un iegūstot pieminekļa statusu, manuprāt, rodas lielāka ticamība, ka šī vieta nākotnē var attīstīties.

KARSTS ZEMES PLEĶĪTIS. Iespējams, patlaban vieta, kur saduras dažādu pušu — vairāk biznesa nekā kultūrvēsturiskās — intereses, ir šī vairākus hektārus plašā pļaviņa labajā šosejas pusē, no Rūjienas puses piebraucot Rūjienas rotācijas aplim, no kura savukārt var nokļūt gan Avotos, gan Valmiermuižā, alus brūža kompleksu ieskaitot.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru