Kādu dzimšanas dienu atceroties

- 6.Septembris, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Kārlim Augustam Vilhelmam Ulmanim 4. septembrī apritēja 141. dzimšanas diena. Ja Latvijas vēsture būtu citāda, varbūt šī diena būtu valsts svētki. Neviens nevar noliegt to, ka Kārlis Ulmanis bija spilgta personība, izcils politiķis. Viņš bija viens no Latvijas valsts izveidotājiem, pirmais Latvijas Pagaidu valdības vadītājs. Astoņas reizes bijis Ministru prezidents. Vienīgais, kura sakarā lietojam apzīmējumu «Ulmaņa laiki».

Nenoliedzami, ka par K. Ulmani savs viedoklis ir praktiski katram — gan tiem nedaudzajiem, kas «ulmaņlaikus» piedzīvojuši, gan arī pārējiem. Un nemēģināšu šo viedokli mainīt. Tikai minēšu dažus, varbūt aizmirstus vai mazāk zināmus faktus.

Latvijas valsts dibināšana un tai sekojošās Brīvības cīņas nepārprotami saistās ar K. Ulmani. Viņš bija pirmais Pagaidu valdības vadītājs, politiķis, kurš panāca to, ka latvieši noticēja savai valstij. Politiķis, kura izlolotais valstiskuma modelis tā laika cilvēkiem patika vislabāk. Abas pārējās izvēles — vācisko un komunistisko — tauta noraidīja.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru