Kad vilki tēlo vecmāmiņas...

- 3.Septembris, 2010
Viedokļi
Laikrakstā

...tad ziniet - klāt ir vēlēšanu laiks. Man priekšā partiju apvienības "Par labu Latviju" (PLL) aģitācijas biļetens. Tas sākas ar divu Latvijas miljonāru un saulvežu "Par turīgu, veselu, izglītotu, daudzbērnu Latviju bez parādiem. Cieti!" dialogu.

Guntis Ulmanis: - Es ar tevi, Andri, runāšu atklāti! Zini, Andri, es tā reizēm skatos uz tevi un domāju - tev taču viss ir... Kas ir tas, kas neļauj tev mierā izbaudīt dzīvi, bet atkal liek iet atpakaļ arēnā?

Andris Šķēle: - Es domāju, ka man un jums, prezident, šie iemesli ir visai līdzīgi. Arī jūs taču varējāt cienīgi baudīt dzīvi, bet tomēr nevarējāt mierīgi noskatīties, kā valsts un cilvēki vienkārši tiek nogremdēti kaut kādu neprasmīgu grāmatvežu un ārzemju ekonomistu eksperimentu dēļ.

Kā redzam, savstarpējā uzruna dialogā norit seno padomju partijas bosu un to padoto garā - tu un jūs, šoreiz, iespējams, gan tēloti. Kā jau arēnā. Dialoga turpinājumā mūsu "cietā cerība" viens otru uzslavē par paveikto, kā savu nopelnu vairākkārt uzsverot iestāšanos ES un NATO. Citi nopelni gan netiek nosaukti, bet aprobežojas ar vispārējām abstrakcijām to virzienā un konkurentu, īpaši grāmatvežu un plakani domājošu politiķu, traucējošo darbību šo labo ieceru realizēšanā. A. Šķēle pārmetoši norāda arī uz svešā biznesa noteicošo vietu ekonomikā. Uz G. Ulmaņa mudinājumu atzīt kļūdas A. Šķēle ir pielaidīgs: - Lielākā tāda lieta, kuru tagad nākas nožēlot, ir tas, ka es politikā atgriezos par vēlu. Es jau sen redzēju, ka valsti sagaida nopietnas problēmas, redzēju, ka tiek pieņemti nepareizi lēmumi, kas ilgtermiņā radīs nepatikšanas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru