Kad stimulu sevis apliecināšanai netrūkst

- 13.Marts, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Skolēniem šonedēļ — pavasara brīvlaiks. «Liesma» vēlējās noskaidrot, ko brīvlaistajiem garīgam un fiziskam saturam piedāvā Rūjienas Multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā. Kad tur ieradāmies, patīkami pārsteidza pie info stenda izliktais šī un visu nākamo gada mēnešu pasākumu un ieceru plāns — vairāk nekā metra garumā. Sarunā ar centra vadītāju DAINU ROZI par aktuālāko un interesantāko tajā.

Radošā nedēļa

Tieši tā atkal esam nosaukuši šo pavasara brīvdienu nedēļu. Tā notiek jau trešo gadu, un tās mērķauditorija ir novada bērni vecumā no 11 līdz 15 gadiem, bet centra brīvprātīgie jaunieši no 15 uz augšu visu šajā nedēļā paši izdomā, organizē un arī vada. Pirmo dienu veltām iepazīšanās spēlēm. Otrās dienas kārtībā ir radošās darbnīcas, dejošana, spēle «Dullais desmitnieks» un vēl citas organizatoru ieceres. Trešdiena — sporta diena, kad iesim uz Rūjienas vidusskolas lielo sporta zāli, lai tur aktīvi izpaustos visās iespējamās sporta spēlēs un nodarbībās. Ceturtdiena nosaukta par «Skaistuma dienu», kad meitenes pucēsies, krāsosies un cita citai taisīs frizūras, bet puišiem tajā pašā laikā būs dažādas spēles, tad sekos «Video pēcpusdiena», kad bērni paši veidos video par konkrētām tēmām, bet diena noslēgsies ar ciemošanos vietējā radiostacijā. Piektdienā dosimies uz Rīgu uz interaktīvajām «Izlaušanās» istabām, kur uzvaras nāk tikai ar asu prātu, loģiku un apķērību.

Rūjienas jauniešu radio

Pērnā gada oktobrī divi mūsu centra jaunieši devās starptautiskā jauniešu projekta «Erasmus+» programmā uz Sicīliju Itālijā, lai iepazītu un saprastu, ko nozīmē un kā internetā darbojas radiostacija. Atbraukuši mājās, viņi zināja, ko grib un kā to panākt. Kad pašiem sava radio iecerē viss bija salikts pa plauktiņiem, devāmies uz Rūjienas pašvaldību ar ieceres izklāstu. Jaunieši tur saņēma sapratni un pretimnākšanu, tādēļ gada nogalē jau varēja iegādāt visu topošā Rūjienas radio tehnisko aprīkojumu. Tagad radio http:/radiorujiena.caster.fm jau reāli strādā, viens tā brīvprātīgais — Denis Dubrovskis atbild par tehniku, otra — Viktorija Bišofe rūpējas par saturu. Vēl gan daudz jāmācās, tādēļ pirms mēneša viņiem bija vērtīga tikšanās ar «Radio5» žurnālistiem un producentiem, kas mācīja, kā veidot uzmanību piesaistošus raidījumus, kā atrast pareizās tēmas un kā sagatavot materiālus, lai tie konkrētā radio sekotājiem būtu pieejami ilgākā laikā. Sākotnēji internetā radio bija tikai tiešraides pieejamība, tagad jau ir iets soli tālāk — iepriekš ierakstītus raidījumus nu var noklausīties jebkurā klausītājam izdevīgā brīdī. Nesen abi jaunieši atkal devās uz Sicīliju, lai ziņotu par paveikto sava radio veidošanā. Radošās nedēļas laikā jaunieši nelielās grupiņās dosies uz intervijām radiostacijā. Tā paplašināsies radio atpazīstamība un klausītāju auditorija.

PĒC PIEREDZES. Foto no Rūjienas jauniešu apmācības projekta «We Radio» Sicīlijā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru