Kad sadevāmies rokās

- 22.Augusts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kopš vakardienas pie Valmieras pilsdrupu ārējās sienas apskatāma akcijas Baltijas ceļš jubilejai veltīta ekspresizstāde, kurā iemūžināti vēsturiskie brīži pirms 30 gadiem.

Par ekspozīcijas tapšanu stāsta Valmieras muzeja speciāliste INGRĪDA ZĪRIŅA. «Valmieras iedzīvotājiem un viesiem vairāku dienu garumā piedāvājam nelielu ieskatu notikumos, kas norisinājās akcijas Baltijas ceļš laikā Valmierā. Centāmies atlasīt interesantākās fotogrāfijas, kurās dažs labs no valmieriešiem varēs atpazīt sevi pirms 30 gadiem. Izstādīti trīs fotogrāfu – rūjienieša Bernharda Mūrnieka tvertie mirkļi, kas fiksēti uz Igaunijas un Latvijas – tolaik vēl padomju sociālistisko republiku – robežas, un valmieriešu Jāņa Tančera un Alekseja Koziņeca darbi. Ekspresizstāde interesanta ar to, ka fotogrāfiju nav skaitliski pārāk daudz, jo mums jau 2009. gadā bija ļoti paša izstāde, toties šogad izliktie attēli ir lieli un vizuāli iespaidīgi, bet blakus kā vienotības elementi plīvos visu trīs Baltijas valstu karogi,» atklāj izstādes veidotāja.

Baltijas ceļa trīsdesmitgades godināšana pie Valmieras Mūzikas skolas sāksies pusseptiņos vakarā ar koncertu, kurā muzikālā stāstā ieklausīties aicinās Mūzikas skolas koris SolLaRe, senioru vīru koris Baltie bērzi un Veru (Igaunija) vīru koris, savukārt atmiņās dalīsies aktieris Januss Johansons, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas vēstures un sociālo zinību skolotājs Juris Mūrnieks un citi.

Pasākuma turpinājumā būs skatāmas režisora Askolda Saulīša dokumentālā filma Baltijas brīvības ceļš un režisores Madaras Dišleres spēlfilma Paradīze'89 – stāsti par triju Baltijas valstu iedzīvotāju drosmi, ticību un nepadošanos.

FOTOIZSTĀDE kā norādes zīme uz vietu pie Valmieras Mūzikas skolas, kur 23. augusta novakarā notiks Baltijas ceļa 30 gadu atceres pasākums. Alekseja Koziņeca foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru