eLiesma.lv Valmieras un Vidzemes ziņas

Kad sadevāmies rokās

Jūlijs Cukurs

Autors • 22.08.2019.

Kad sadevāmies rokās
Burtu izmērs
Kad sadevāmies rokās

Par ekspozīcijas tapšanu stāsta Valmieras muzeja speciāliste INGRĪDA ZĪRIŅA. «Valmieras iedzīvotājiem un viesiem vairāku dienu garumā piedāvājam nelielu ieskatu notikumos, kas norisinājās akcijas Baltijas ceļš laikā Valmierā. Centāmies atlasīt interesantākās fotogrāfijas, kurās dažs labs no valmieriešiem varēs atpazīt sevi pirms 30 gadiem. Izstādīti trīs fotogrāfu – rūjienieša Bernharda Mūrnieka tvertie mirkļi, kas fiksēti uz Igaunijas un Latvijas – tolaik vēl padomju sociālistisko republiku – robežas, un valmieriešu Jāņa Tančera un Alekseja Koziņeca darbi. Ekspresizstāde interesanta ar to, ka fotogrāfiju nav skaitliski pārāk daudz, jo mums jau 2009. gadā bija ļoti paša izstāde, toties šogad izliktie attēli ir lieli un vizuāli iespaidīgi, bet blakus kā vienotības elementi plīvos visu trīs Baltijas valstu karogi,» atklāj izstādes veidotāja.

Baltijas ceļa trīsdesmitgades godināšana pie Valmieras Mūzikas skolas sāksies pusseptiņos vakarā ar koncertu, kurā muzikālā stāstā ieklausīties aicinās Mūzikas skolas koris SolLaRe, senioru vīru koris Baltie bērzi un Veru (Igaunija) vīru koris, savukārt atmiņās dalīsies aktieris Januss Johansons, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas vēstures un sociālo zinību skolotājs Juris Mūrnieks un citi.

Pasākuma turpinājumā būs skatāmas režisora Askolda Saulīša dokumentālā filma Baltijas brīvības ceļš un režisores Madaras Dišleres spēlfilma Paradīze’89 – stāsti par triju Baltijas valstu iedzīvotāju drosmi, ticību un nepadošanos.

FOTOIZSTĀDE kā norādes zīme uz vietu pie Valmieras Mūzikas skolas, kur 23. augusta novakarā notiks Baltijas ceļa 30 gadu atceres pasākums. Alekseja Koziņeca foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā

E-avīze no 8,00 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Jaunākie

  1. Apmaksātā publikācija 17.07.2026.

    Kad acu plakstiņu operācija var uzlabot redzi un pašsajūtu

  2. Pilsētās un novados 17.07.2026.

    Valmieras dzimšanas diena = 7 pieturas + stāsti un garšas!

  3. Sabiedrība 17.07.2026.

    Mācās, dalās pieredzē, saņem apsveikumus

  4. Kultūra un izklaide 17.07.2026.

    Ar vērienu aizvadītas Ozolmuižas Kultūras dienas

  5. Mūsu drošībai 17.07.2026.

    Lāču skaits Latvijā pieaug – kā droši sadzīvot ar meža lielāko plēsēju?

  6. Sports 17.07.2026.

    “Zelta vīri” sastopas Valmierā

  7. Viedokļi 17.07.2026.

    NVO «svēto govju» apmulsušais sašutums

  8. Viedokļi 17.07.2026.

    Vecās un jaunās palaidnības

  9. Sports 17.07.2026.

    Brāļu Bertānu nometnē jaunie talanti no visas Latvijas

  10. Viesis 17.07.2026.

    «Manā darbā man nekad nebūs garlaicīgi»

Populārākie

  1. Uzņēmējdarbība 15.07.2026.

    “Aimasa” būvniekiem kārtējais lielais objekts

  2. Uzņēmējdarbība 14.07.2026.

    “Limbažu ceļi” pošas trešajam objektam Valmierā

  3. Sports 15.07.2026.

    Valmieras vecmeistari caur ērkšķiem uz zvaigznēm

  4. Uzņēmējdarbība 15.07.2026.

    Finišējis vērienīgs infrastruktūras objekts Valmierā

  5. Pilsētās un novados 15.07.2026.

    «Caur atslēgas caurumu…» jeb svētki Naukšēnos

  6. Kultūra un izklaide 15.07.2026.

    «O’Sole Mio» jeb Mūzikas svētki Cepīšu dārzā

  7. Pilsētās un novados 15.07.2026.

    «Savu māju sajūtu atradu Naukšēnos»

  8. Pilsētās un novados 14.07.2026.

    Vairāk savam priekam

  9. Pilsētās un novados 14.07.2026.

    Vidzemes laivas joprojām gaida īstu vasaru

  10. Pilsētās un novados 14.07.2026.

    Matīšu BUB 120 gadu jubilejas svinības