Kad dālijas ziedēšanas stafeti nodod krizantēmām

- 16.Oktobris, 2020
Mājā un sētā
Laikrakstā

Valmieras – Matīšu ceļa 11. kilometrā, pieturā «Krūzes» izkārtne vēsta, ka tur stādu audzētavā tirdzniecībā pašlaik ir krizantēmas podos. Izkārtnes mainās līdzi laikam – pavasaros aktuāli ir siltumnīcās izauklēto dekoratīvo augu, vasaras puķu un dārzāju stādi, bet vasarās – viss dārzā bagātīgi ziedošais puķu pušķiem. 

Stādaudzētavas saimniece AGITA BRAMBATE ir neklātienē Latvijas Lauksaimniecības universitātē skolojusies dārzniece – floriste jeb, kā pati saka, cilvēks, kam arvien patīk kādu spraudenīti vai stādiņu zemē iespraust.

Vecais labais ‘Jānītis’

Agita vispirms aicina uz joprojām bagātīgi ziedošo dāliju lauku, sakot: «Dālijas fascinē ar košumu un mūžīgo dzīvesprieku. Jo vairāk tās griežu puķu pušķiem, jo bagātīgāk zied. Nu vai nav idille floristam!» Ejot pa vagām, saimniece uzsver: «Neesmu kolekcionāre, šķirnes neskaitu un īpaši ar jaunu iegūšanu neaizraujos. Paturu pārbaudītās vērtības, kuru ziedi ilgāk stāv vāzē un noder ziedu kompozīcijām. Viss vienmēr pa rokai! Dzirdot, ka dāliju gumu saglabāšana prasa ellīgu fizisko darbu, piekrītu, jo redzēju, kā mans tētis, savulaik tās audzējot realizācijai, ar tām auklējās. Es šo procesu maksimāli vienkāršoju, lai nekas nav par smagu. Pēc norakšanas turpat uz lauka cerus sadalu un uz pagrabu nesu vien dažas kastītes ar spēcīgiem jaunajiem gumiem. Tā dālijas atjaunojas un šķirnes neizvirst. Lūk, man ļoti mīļā latviešu senā šķirne ‘Jānītis’ – bagātīgi ziedoša podziņveida dālija, kuru jau gadiem ilgi saglabāju sava tēva un brāļa piemiņai, kuri abi bija Jāņi un kuru vairs nav.»

SILTUMNĪCĀ. Agita starp ziedošo krizantēmu podiem. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru