Kā notiek mūsdienīga redzes pārbaude?

19.Marts, 2024
Apmaksātā publikācija
Portālā

Redzes pārbaude ir efektīvākais veids, kā novērtēt jūsu redzi un identificēt jebkādas iespējamas acu problēmas. Lai laicīgi atklātu un novērstu redzes problēmas, ļoti svarīgi ir veikt regulāras redzes pārbaudes – ideālā gadījumā vismaz reizi gadā. Tādi simptomi kā sausas acis, saspringums un dažādi citi traucējumi nedrīkst tikt ignorēti. Ir svarīgi nekavējoties reaģēt uz jebkādām redzes izmaiņām un regulāri apmeklēt redzes speciālistu, lai saglabātu labu redzi ilgtermiņā.

Konsultācija pirms redzes pārbaudes

Pārbaudes sākumā redzes speciālists uzdos jautājumus, lai iepazītos ar jūsu dzīvesveidu, profesiju un hobijiem. Tas palīdzēs saprast, kā jūsu acis tiek nodarbinātas ikdienā. Kā arī tiks uzdoti jautājumi par veselību kopumā, hroniskām kaitēm, medikamentu lietošanu, medicīniskām manipulācijām un, protams, arī par esošajām acu problēmām.

Redzes asuma pārbaude

Pēc tam jau sekos redzes asuma pārbaude. Tas ir pamata tests, kurā tiek mērīts, cik labi jūs varat saskatīt burtus vai simbolus no noteiktas distances. Parasti tas tiek darīts, izmantojot speciālu diagrammu. Mūsdienu redzes pārbaudes kabinetos ārsts vairs neizmanto rādāmkociņu pie tabulas, kā tas bija agrāk. Tā vietā simboli uz sienas tiek projicēti ar projektora palīdzību, un speciālists izmanto speciālu pulti, lai pārslēgtu simbolus uz nākamo rindu vai izvēlētos citu simbolu veidu.

Redzes kvalitāti tālumā jeb redzes asumu izsaka ar cipariem no 0,1 līdz 1,0. Redzes kvalitāti var izteikt ne tikai ciparos, bet arī procentos vai izmantojot citas mērvienības, lai sniegtu skaidrāku izpratni par indivīda redzes stāvokli. Piemēram, redzes asums 1,0 var tikt izteikts kā 100% redze, kas norāda uz to, ka cilvēks redz optimāli labi. Ja tiek konstatēts, ka pacienta redze ir pasliktinājusies (zem 0,9), speciālists veic korekcijas nepieciešamības izpēti.

Pārbaude ar autorefraktometru

Autorefraktometra sniegtie dati palīdz efektīvāk un ātrāk atrast piemērotākās korekcijas lēcas. Šis process tiek veikts pat tad, ja pacients apgalvo, ka brilles nenēsā. Jāņem vērā, ka ne vienmēr ar korekcijas lēcām iespējams sasniegt to, lai cilvēks redzētu vismazāko rindiņu tabulā. Ir svarīgi atcerēties, ka autorefraktometra dati nav pietiekami, lai izrakstītu brilles, jo tie sniedz tikai aptuvenus mērījumus. 

Citas pārbaudes

Tiek veikta arī acs spiediena mērīšana, lai novērtētu spiedienu acīs, kas var norādīt uz glaukomas risku - stāvokli, kas var izraisīt redzes zudumu.

Redzes pārbaudē tiek veikti arī dažādi citi papildu testi, kas palīdzēs novērtēt jūsu acu veselību plašākā kontekstā. Piemēram, ar speciāliem instrumentiem tiek pārbaudītas acs priekšējā un aizmugurējā daļa, kā arī lēcas caurspīdīgums.

Redzesparbaude.lv - ērta pieteikšanās redzes pārbaudei

Šodien redzes pārbaudei var pieteikties ļoti vienkārši, izmantojot OC VISION mājas lapu www.redzesparbaude.lv, kur ir pieejams 50 optikas veikalu tīkls visā Latvijā. Piedāvājumā vienkopus ir pieejami tādi pazīstami optikas veikalu tīkli kā OptiO, Vision Express, VIZIONETTE, Lornete, kur katrs var atrast sev piemērotāko vietu redzes pārbaudei. Jums būs pieejami vairāk kā 70 kvalificēti speciālisti – optometristi un oftalmologi, kas gatavi nodrošināt profesionālu acu veselības pārbaudi.

OC VISION ir vadošais acu aprūpes uzņēmums Baltijā, kas piedāvā augstas kvalitātes, pieejamu redzes un acu veselības diagnostiku gan pieaugušajiem, gan bērniem. Uzņēmums izmanto jaunākās tehnoloģijas, inovatīvas pieejas acu veselības jomā un mājas lapā www.redzesparbaude.lv ikvienam būs ērti pieteikties redzes pārbaudei tuvākajā un iemīļotākajā optikas veikalā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru