Kā IIN sadalījums ietekmēs Valmieras pašvaldību

- 18.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai palielinātu valsts budžeta ieņēmumus, tiek izskatīts piedāvājums pārskatīt iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) sadalījumu starp valsts un pašvaldību budžetiem.

Finanšu ministrija piedāvā mainīt IIN pārdales attiecību, palielinot valsts budžetā ieskaitāmo IIN proporciju. Patlaban pašvaldību budžetā ienāk 80% IIN, bet valsts budžetā – atlikušie 20%, savukārt FM rosina valsts daļu palielināt līdz 25%, attiecīgi samazinot pašvaldību daļu līdz 75%.

Valmieras pilsētas paš­valdības domes priekšsēdētājs JĀNIS BAIKS komentē, kā šis priekšlikums ietekmēs Valmieras pilsētas pašvaldības ieceres: 

«IIN sadale starp pašvaldību un valsti – 80% un 20% – ir vismaz pēdējos 10 gadus. Tas veidoja zināmu stabilitāti, un ar to esam rēķinājušies, plānojot budžetu. Tātad, ja mēs paskatāmies uz kopējo Valmieras pašvaldības ieņēmumu struktūru, tad tas, ko mēs varam plānot, ir nodokļu ieņēmumi, jo, piemēram, transferti ir konkrētam mērķim paredzēta nauda. Arī Eiropas fondu līdzekļi ir paredzēti konkrētiem mērķiem. Šī gada pilsētas budžetā, kas ir 50,4 miljoni, – 20,3 miljoni eiro ir nodokļu ieņēmumi. Sadalot nodokļu ieņēmumus –18,4 miljoni ir IIN un 1,9 miljoni ir nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN). Tā ir nauda, ko plānojam pilsētas attīstībai. Šogad NĪN, saistībā gan ar atlaidēm, gan ar to, ka sakarā ar Covid-19  cilvēki ir pārcēluši maksājumus uz gada beigām, neienāk pilnā apjomā, un pilno NĪN ieņēmumu summu zināsim tikai gada beigās. 

JĀNIS BAIKS skaidro, ka šobrīd ir vēl daudz nezināmā, plānojot nākamā gada budžetu. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru