Kā darba attiecību pārtraukšana ietekmē nākotnes pensiju

- 7.Decembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Nākotnes pensiju veido dzīves laikā nomaksātie nodokļi, un šobrīd pensiju uzkrājumam valsts novirza 20% no personas bruto ienākumiem. 

Ja persona kādu iemeslu dēļ nestrādā, tas atstāj ietekmi uz nākotnes pensiju. Jāsaprot, kas notiek ar pensiju iemaksām bezdarba gadījumā, t.i, zaudējot darbu vai atrodoties bērna kopšanas atvaļinājumā. Pašlaik 20% no personas bruto ienākuma tiek novirzīti pensiju uzkrājumam, no kuriem 14% tiek novirzīti 1. pensiju līmenim, t.i., izmaksāti šodienas pensionāriem, bet valsts apņemas šo naudu atgriezt, kad persona iet pensijā. Savukārt 6% no ienākumiem tiek 2. pensiju līmenim, kur šī nauda tiek ieguldīta finanšu tirgos un aug. Tomēr jāņem vērā, ka 20% tiek novirzīti valsts pensijas uzkrājumam tikai tādā gadījumā, ja persona strādā un maksā nodokļus. Kas notiek ar uzkrājumiem pensijai, ja persona saņem bezdarbnieka pabalstu vai atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā?

Ja persona ir zaudējusi darbu un tai ir piešķirs bezdarbnieka pabalsts, valsts par personu turpina veikt iemaksas pensiju uzkrājumam 20% apmērā 1. un 2. pensiju līmenī, taču ne vairs no iepriekš saņemtās algas, bet no bezdarbnieka pabalsta. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru