Kā cilvēkam ar kokiem sadzīvot

- 8.Marts, 2024
Vīru lietas
Laikrakstā

Šoreiz ejam tālu prom no dažādiem gadžetiem, taisni dabā iekšā! Bet iesākumam mīkla – kas tie par krāsainiem strazdiem, kas kokos sakāpuši?

Pareizā atbilde – arboristi jeb kokkopji. Tieši ar šīs vīrišķīgās specialitātes pārstāvi, jo dāmas starp arboristiem patiešām retums, pagājušajā sestdienā lielu pusstundu runājos Zilākalna centrā, kur TĀLIS NIEDZVIEDZIS, Latvijas Kokkopju – Arboristu biedrības biedrs, kopā ar padsmit dažāda vecuma puišiem un vīriem gādāja par liepu alejas polardēšanu Kultūras ielā. 

Cik ilgi jau darbojies kā arborists? 

Šis būs jau sestais gads. 

Šajā pasākumā šodien esi priekšnieks?

Nē, te ir cits stāsts. Šeit, Zilākalnā, strādā Ogres tehnikuma audzēkņi, kuri piedalās pieaugušo izglītības apmācības programmā, apgūst profesiju kokkopis – arborists. Ļoti dažāda vecuma – no divdesmit plus līdz piecdesmit plus. Kopš 2018. gada arboristus apmāca arī Ogrē. Iepriekš to darīja Ērgļos, kad tur likvidēja, tad pārcēlās uz Bulduriem, pēc tam arboristu programmu akreditēja arī Ogrē.

SAGLĀBĀM! Tālis rāda iespaidīgo ozolu Zilākalna centrā, pirms savilkšanas šī koka stumbrā bijušas līdz pat septiņiem centimetriem platas plaisas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru