Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi Valmierā

- 7.Februāris, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pagājušās nedēļas nogalē jaunās animācijas filmas «Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi» veidotāji viesojās Valmieras kinoteātrī Gaisma/3D Cinema. Īpašajā seansā piedalījās filmas režisors Edmunds Jansons, producente Sabīne Andersone, māksliniece Elīna Brasliņa un Nora Džumā, kura ierunājusi Mimmi lomu. Viņi dalījās savās sajūtās, kas saistās ar animācijas filmas tapšanu un latviešu autores Luīzes Pastores grāmatas bērniem «Maskačkas stāsts» ekranizēšanu. Apmeklētāji varēja degustēt Garškopju kustības «Gardu muti» radīto īpašo veltījumu filmai – cidoniju un suņuburkšķu zelteri «Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi».

Čau, Vau! ir sveiciens, ko filmas tēli izmanto sasveicinoties un atvadoties. Animācijas filmā gan mazs, gan liels skatītājs var sekot līdzi aizraujošiem piedzīvojumiem, kuru rezultātā veidojas spēcīga draudzība. Notikumi risinās vienā no stāstiem apvītākajiem Rīgas mikrorajoniem – Maskačkā. Vasaras brīvlaikā, pašam negribot, Jēkabam uz nedēļu jādodas ciemoties pie māsīcas Mimmi un viņas tēva, bijušā jūrnieka Ērgļa. Abi bērni kopā ar runājošajiem suņiem par spīti valdošajām nesaskaņām apvienojas, lai nosargātu apkaimes parku. Veidojas neierasta, bet patiesa draudzība, spēja sastrādāties, varoņi demonstrē pašaizliedzīgu drosmi, spītību un labsirdību. Filma izceļ svarīgas vērtības, kas aktuālas gan mazākajiem, gan lielākajiem skatītājiem.

ATNĀKUŠIE PĀRSTEIDZA režisoru Edmundu Jansonu (pirmais no kreisās), producenti Sabīni Andersoni, Mimmi balss īpašnieci Noru Džumā un mākslinieci Elīnu Brasliņu ar savām zināšanām konkursa laikā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru