"Jāzepu" apbalvo kā labāko

- 20.Februāris, 2024
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Desmit kategorijās apbalvoti «Kilograms kultūras 2023» laureāti. Latvijas sabiedrisko mediju gada balvu kategorijā «Teātris» saņēmusi Valmieras teātra izrāde «Jāzeps un viņa brāļi».

«Pirmkārt, paldies žūrijai, kas atbrauca un redzēja divus sastāvus, otrkārt, paldies – labā nozīmē – visiem konkurentiem. Man liekas, ka šogad vispār teātris Latvijā ir kaut kas tik jaudīgs! Bieži nākas iet cauri teātriem un nemitīgi dzirdēt – mums nav biļešu. Skatītāji pērk! Un šī balva to arī nozīmē – tie ir mūsu skatītāji. Paldies sirsnīgs,» balvu saņemot, teica izrādes režisore Inese Mičule. Uz skatuves televīzijas studijā balvu saņēma režisore un viens no Jāzepa lomas atveidotājiem, aktieris Mārtiņš Meiers. Režisorei, pasakoties par skatītāju un žūrijas novērtējumu, aizlūza balss un nācās notraust asaras, jo tobrīd jau notika divas tiešraides. Viena televīzijā, kur godināja kultūras cilvēkus par viņu veikumu, bet otra Valmieras teātrī, jo 16. februāra vakarā otrs sastāvs spēlēja «Jāzepu un viņa brāļus» un saņēma paldies un ovācijas no skatītājiem.

KĀ ĻAUNU PAR LABU VĒRST? Balvu par savu Jāzepu aktieris Aksels Aizkalns saņēma nevis svinīgajā pasākumā televīzijā, bet mirkli pēc izrādes, kad kultūras kilograms bija atvests uz mājām, uz «Kurtuvi». Ievas Brinkmanes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru