Jāuzskaita gan gulbis Valmierā, gan citi ūdensputni

- 12.Janvāris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

13. un 14. janvārī notiks ziemojošo putnu uzskaite, ko Latvijas Ornitoloģijas biedrība organizē jau 44. gadu (citur Eiropā 52. reizi).

Latvijā sakrājušās jau pāri par 1000 vietām, no kurām janvāra vidū ir ziņots kaut par vienu ūdensputnu. Šīs vietas ir iezīmētas portālā Dabasdati.lv, un putnu vērotājiem, reģistrējoties portālā, ir iespējams pieteikties kādu no tām pārlūkot. Šogad, kad laika apstākļi ūdensputniem ir ļoti labvēlīgi, ornitologi prognozē, ka interesanti novērojumi sagaidāmi arī ārpus ierastākajām novērošanas vietām. Tādēļ ziņojumi adresē https://dabasdati.lv/ziemojosieputni/ tiek gaidīti pat par dažiem putniem piemājas dīķos, iesniedzējiem gan pirms tam autorizējoties Dabasdati.lv. Tur būs jāizpilda arī anketa par novērošanas metodi (kājām, laivā vai citādi), lietoto optiku, ūdens līmeni, ledu, laika apstākļiem utt. 13. un 14. janvāris ir gan noteikti par uzskaites centrālajiem datumiem, bet vērā tiek ņemti dati, kas iegūti jau nedēļu pirms tam un arī vēl nākamajā nedēļā.

Domājams, ka šajā uzskaitē ne viens vien ziņojums būs arī par paugurknābja gulbi, kas jau no gada sākuma viesojas Valmierā Dzirnavu ezeriņā, it sevišķi iepriecinot jaunos valmieriešus un cītīgi barojoties no maizes piedāvājumiem.

VIŅAM TE PATĪK. Cēlais gulbis — skaista dabas dāvana valmieriešiem. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru