Jaunumi par saskaņoto paziņojumu un citas lietas

11.Aprīlis, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šoreiz Rūcamlapa informē par dažām lietām, kas aktuālas tiem spēkratu vadītājiem, kuriem kaut kādu iemeslu pēc tomēr sanācis iekļūt kļūmīgā situācijā: būs gan jaunumi, gan nedaudz sirdi sildoša statistika...

Par saskaņoto paziņojumu

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) pabeidzis darbu pie mobilā saskaņotā paziņojuma funkcijas uzlabošanas LTAB OCTA lietotnē. Veiktie uzlabojumi padara ērtāku negadījuma shēmas zīmēšanu, kā arī ļauj precīzāk kartē definēt negadījuma vietu, izmantojot kartes tuvināšanas – tālināšanas funkciju.

LTAB OCTA lietotnes mobilā saskaņotā paziņojuma funkcija ļauj ceļu satiksmes negadījumā cietušajiem ātri un ērti fiksēt negadījuma apstākļus, norādīt informāciju par iesaistītajām pusēm, apstiprināt datus un elektroniski nosūtīt tos apdrošinātājiem. Ņemot vērā, ka LTAB OCTA lietotne piesaistīta LTAB uzturētajai OCTA datubāzei, datu ievade cietušajiem prasa mazāk laika, jo tie saskaņotā paziņojuma protokolā aizpildās automātiski. Turklāt aizpildītu saskaņoto paziņojumu abas puses var autorizēt ar elektronisko parakstu, un tas ir saistošs ikvienam apdrošinātājam.

Jaunumus komentē LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins: «Kā zināms, mobilā saskaņotā paziņojuma funkcija jau iepriekš bija pieejama ikvienam Android ierīču lietotājam. Ņemot vērā jaunās funkcijas lietotāju datu drošības aspektus, tās saskaņošanas process iTunes vietnē, kas piedāvā lietotnes Apple ierīcēm, aizkavējās. Tomēr šobrīd arī iPhone un iPad lietotāji var lejuplādēt LTAB OCTA lietotni un izmantot tās mobilā saskaņotā paziņojuma funkciju gadījumos, ja sanācis iekļūt ceļu satiksmes negadījumā.» Viņš iesaka lejuplādēt LTAB OCTA lietotni un autorizēt tajā savu profilu jau laikus, lai, iekļūstot ceļu satiksmes negadījumā, nebūtu lieki jātērē laiks, veicot minētās darbības.

ARĪ ŠIS BEZ OCTA? Kā liecina LTAB statistika, 2 līdz 3 procentiem autovadītāju nav OCTA polises. Pērn šādu neapzinīgo satiksmes dalībnieku tikai oficiāli vien fiksēts gandrīz 9000, un kur tad vēl tie, kuri izsprukuši sveikā... Foto no LVportals.lv


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru