Jauno laiku saulvedis. II

- 14.Oktobris, 2022
Vīru lietas
Laikrakstā

Šodien Vīru lietās turpinām septembrī sākto tēmu par saules enerģijas izmantošanu. Personīgajā pieredzē dalās IVARS REŅĢE, kurš savu mājsaimniecību aprīkojis ar neatkarīgu energoapgādes sistēmu, ko darbina saule.

Pirmajā sarunas daļā apstājāmies pie izmaksām, kad Ivars stāstīja, ko un kā darījis, kad viņam sadegusi jau gatava sistēma ar veikalā pirktiem diviem blokiem, kopā par 1200 eiro, kā viņš tagad audzē sistēmas izmēru, pieliekot klāt vēl vienu tādu pašu.

Kā tas strādā? 

Tu vari visu jaudu pa daļiņām palielināt vai samazināt. Tu vari audzēt sistēmas izmēru, pieliekot tādu pašu klāt. Ar gatavu pirktu bloku to nevar izdarīt. Es gribu savu sistēmu uzbūvēt pavairojamu, lai tajā brīdī, kad man pietrūkst jaudas šajā sistēmā, es pielieku vēl 14 saules paneļus klāt, uztaisu jaunu kanālu, pielieku vēl vienu tādu pašu bloku un vēl vienu tādu pašu akumulatoru, un man palielinās jauda par tik un tik. Lai dabūtu no baterijas spriegumu uz 220, pareizāk sakot, uz 230 voltiem, viss ļoti atkarīgs no jaudas. Ja tev ir šī 48 voltu sistēma un tu gribi dabūt, teiksim, 12 kilovatus, ar ko ir pilnīgi pietiekami jebkurā nelielā mājsaimniecībā, šis inventors izmaksās ap 400 eiro.

ELEMENTĀRS ŪDENS SILDĪTĀJS. Šāda iekārta saules enerģijas izmantošanai ūdens sildīšanai atrodama uz viena no Valmieras centra jumtiem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru