Jauniešiem stāsta par medicīnas māsu darbu

- 10.Maijs, 2019
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Vidzemes slimnīca sadarbojas ar Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžu. Arī šoruden jaunieši, kas izvēlēsies medmāsas profesiju, varēs labu izglītību iegūt tuvāk dzīvesvietai.

Valmieriete Liene Lasmane, kura pati jau strādā Vidzemes slimnīcā, šo piedāvājumu izmanto otro gadu. Nākamajā pavasarī viņa tiks pie koledžas diploma, bet, tiekoties ar vidusskolēniem, stāsta, cik nozīmīgi ir darīt darbu, kas tiešām patīk. Tad izdodas visu arī apvienot – mācības, darbu un ģimenes dzīvi.

«Astoņpadsmit gadu vecumā es noteikti nedomāju, ka būšu medmāsa. Doma par medicīnu nāca vēlāk. Sākumā gribēju kļūt par ārsti, gadu mācījos, bet bērnu un ģimenes dēļ studijas vajadzēja pārtraukt. Toties mācības koledžā ir brīnišķīga iespēja, un, laiku plānojot un ar interesi mācoties, visu var apvienot,» stāstīja Liene, kura Vidzemes slimnīcā sākusi strādāt par māsas palīgu, bet tagad jau ir medicīnas asistente, strādājot rehabilitācijas nodaļā, un gatava citus jauniešus mudināt apgūt medicīnas māsas profesiju.

Šonedēļ Liene, viņas kolēģe no neiroloģijas nodaļas insulta vienības Santa Ķībere un neiroloģijas nodaļas virsmāsa Inta Sīka tikās ar Viestura vidusskolas 11. un 12. klašu audzēkņiem, kurus interesē medicīna, medicīnas māsas darbs, profesijas ikdiena un labākās iespējas, kur to mācīties.

«Mācos 12. klasē un pašlaik vērtēju dažādus piedāvājumus, kur tālāk mācīties. Mani interesē medicīna, varbūt vēlētos būt operāciju māsa. Pašlaik vērtēju, kuru mācību iestādi izvēlēties. Jā, iespējams, tās varētu būt arī RSU piedāvātās studiju iespējas Valmierā, tad mazāk izmaksu. Varbūt vēl apsvēršu mācības Rīgā,» tā sacīja Ilze Mūze.

MEDMĀSU TRŪKST, un, ja jūs jūtat, ka par medicīnu, pacientu aprūpi ir interese, tad mācieties. Mācības ir interesantas, un jau prakšu laikā gaidām Vidzemes slimnīcas kolektīvā, – tā Valmieras Viestura vidusskolas audzēkņiem teica Inta Sīka (no kreisās), Santa Ķībere un Liene Lasmane. Jāņa Līgata foto

Komentāri
Pievienot komentāru