Jauniešiem ir svarīgi iet balsot

- 21.Septembris, 2018
Viesis
Laikrakstā

Pēc divām divām nedēļām notiks Saeimas vēlēšanas, tāpēc «Liesma» devās aprunāties ar jaunieti, kas aktīvi iesaistās politiskajos procesos Latvijā, gan Eiropā. Tikšanās ar LIENI ZĪVERI noritēja drēgnajā nedēļas sākumā. Viņa ierodas košā lietus mētelītī pēc sapulces Valmieras Jauniešu domē, kurā risinājušās diskusijas un plānoti nākamie darba uzdevumi. Bez tam jauniete mācās Valmieras Valsts ģimnāzijas 12. klasē, dejo TDA «Gauja», kā arī iesaistās Eiropas Jaunatnes parlamentā.

Cik ilgi tu darbojies Eiropas Jaunatnes parlamentā?

Darbojos kopš pagājušā gada vasaras, kad Kocēnos bija sesija. Tā bija mana pirmā sesija, uz kuru es pieteicos un kurā piedalījos kā delegāte. Tad līdz šim brīdim esmu darbojusies un organizējusi šī gada vasaras Nacionālo konferenci Eiropas Jaunatnes parlamentam.

Kāpēc tu tur iesaisties?

Tā ir tāda izaugsmes vieta, kur tu iemācies ļoti daudz dažādu lietu, piemēram, līderību. Viss notiek angļu valodā, attīstās valodas zināšanas. Protams, ir ļoti jauki satikt jaunus cilvēkus, kuri ir ļoti inteliģenti un prot tev iemācīt kaut ko jaunu, ko tu nezināji, jo viņi ir no dažādām Eiropas valstīm. Tas viss arī ir cilvēku dēļ. Iemesls, kāpēc es iesaistos, ir attīstīt savas prasmes, līderību, iemācīties strādāt komandā un, protams, satikt šos jaunos cilvēkus, kuri varbūt nebūs tavi draugi, bet viņi tev būs kontaktos. Vienmēr varēsi ar viņiem sazināties, jo katrs savā dzīvē aizies tālāk. Tev Facebook viņi būs draugos, un tu redzēsi, kas viņi ir nākotnē, un  varēsi lūgt padomu, ja tev to vajadzēs.

Ko jaunieši dara šajās sesijās?

Tas ir kā Eiropas Parlamenta modelēšana, bet faktiski tas ir neformālāk, jo pa vidu ir visādas saliedēšanās un grupu enerdžaizeri. Bet principā tā ir Eiropas Parlamenta modelēšana, lai paskatītos, kā tas ir, tur notiek debates.

Kas ir aktuālās tēmas, ko pārrunājat tikšanās reizēs?

Vide – tas ir pats aktuālākais temats. Pēdējos divos gados tas ir arī Brexit, bet katrai sesijai ir savs temats. Katrā sesijā šim tematam tiek pievilkti klāt komiteju darba plāni – par ko viņi runās, kādas idejas izvirzīs tālāk un par ko viņi debatēs Ģenerālajā asamblejā, kur sanāk kopā visas komitejas. Viņi diskutē, un tiek uzdoti jautājumi attiecīgajai komitejai, kuras rezolūcija tiek izskatīta. Tas ir diezgan nopietni.

IEGŪTĀ PIEREDZE Lieni Zīveri ir iedvesmojusi kandidēt nākamajās pašvaldību vēlēšanās, jo, kā viņa pati saka, ir jāsāk ar mazumiņu. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru