Jaunieši piedalās iekļaujošā projektā

- 3.Jūlijs, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras Gaujas krasta vidusskolas - attīstības centra vidusskolēni uz trīs dienu pasākumu aicināja vienaudžus.

Pagājušās nedēļas nogalē jauniešu grupa devās nakts pārgājienā, iepazina dažādas vietas Valmierā un atpūtās, sportoja pie Vaidavas ezera. Tā bija iespēja, kuru vienaudžiem sarūpēja Valmieras Gaujas krasta vidusskolas aktīvie skolēnu domes jaunieši, kuri rakstīja projektu, meklēja finansējumu, lai realizētu iespēju pastāstīt, ka cilvēks, kam ir kādas īpašas vajadzības, piemēram, jaunietis ir vājdzirdīgs, tāpat ir atvērts sarunām, gatavs līdzdarboties, ka viņam ir tās pašas intereses un bieži vien tādi paši mērķi kā ģimnāzistiem.

«Mēs izstrādājām projektu, lai ar dzirdīgajiem jauniešiem, kas dzīvo, mācās Valmierā, veidotos sadarbība, jo komunikācija ir iespējama. Mēs viens par otru domājam, ka saruna nesanāks, un to neuzsākam, bet mēs noteikti varam sarunāties un saprasties, sadraudzēties, un kopā var būt interesanti,» sacīja Madara, kura ir viena no jaunietēm, kas rakstīja un aizstāvēja projekta ideju. Finansējumu visam, kas trīs dienu tikšanās laikā notika, jaunieši saņēma, piedaloties Valmieras novada fonda izsludinātajā projektu konkursā sadarbībā ar Jauniešu ideju laboratoriju. Idejas vērtētājiem tā šķita ļoti interesanta, vajadzīga un atbalstāma.

MĒS VARAM un vēlamies it visā iesaistīties, mums arī izdodas, – tā Valmieras Gaujas krasta vidusskolas - attīstības centra audzēknes Madara (no kreisās), Elīza un Daniela, kas kopā ar klasesbiedriem lolojuši ideju, kā apkārtējiem pastāstīt, cik svarīga ir saprotoša, atbalstoša un iekļaujoša sabiedrība. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru