Jaunie Mākslas soliņi

- 16.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Tie tika uzlikti piektdien, 11. jūnijā, Valmierā, Gaujas malā. Šogad jaunus Mākslas soliņus gleznojuši trīs mākslinieki, kuriem tie būs jau otrie Mākslas soliņi Valmierā: Juris Dimiters, Patricija Brekte (soliņu uzstādīs tikai jūnija beigās) un Andris Vītoliņš. 

Arī turpmāk ir plānots uzrunāt tos pašus māksliniekus, kuri gleznojuši jau iepriekš. Par tradīciju kļuvis arī, ka jaunu soliņu rada Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas topošie absolventi. Tādējādi kopā ar trim iepriekš nosauktajiem māksliniekiem jaunu soliņa gleznojumu šogad radījusi VDMV Reklāmas dizaina nodaļas trešā kursa studente Dārta Zane Jēgere.

Dārta Zane Jēgere stāsta: «Uzaicinājumu piedalīties soliņa apgleznošanā saņēmu, kad man zvanīja skolas direktore Inese Mētriņa. Piekritu pēc frāzes, ka varēšu apgleznot soliņu skolā uz vietas, jo līdz šim mums mācības notiek attālināti. Apleznojot soliņu, centos turēties pie šī brīža esošā stila, konsultējos arī ar savu gleznošanas skolotāju. Uzgleznotās rociņas, kas nesaskaras, ir atsauce uz pandēmijas radītajiem apstākļiem, kas lieguši tik ierastas un pašsaprotamas lietas kā nejaušus pieskārienus, siltus apskāvienus un otram veltītu smaidu, kas vēl šobrīd tiek distancēti un slēpti maskās. Soliņa apmeklētājiem novēlu ne tikai skatīties uz soliņiem, bet arī pavērot ainavu, kas paveras, sēžot uz tiem.»

DEFICĪTS SASKARSMĒ. Dārtas Zanes Jēgeres Mākslas soliņš skatāms Krāču kaktā. Zanes Bulmeistares foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru