Jaunās sezonas iecerēs – kopā ar ALTUM

- 24.Marts, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Latvijā, kā zināms, kopš 2015. gada plaši darbojas ALTUM – valsts attīstības finanšu institūcija, kas ar aizdevumiem, garantijām, ieguldījumiem riska kapitāla fondos un vēl citiem finanšu instrumentiem nodrošina finansējumu jomās, kuras valsts ir izvirzījusi kā tautsaimniecībai svarīgas un atbalstāmas un kurās pietiekamā apjomā diemžēl nav pieejams kredīt­iestāžu finansējums.

ALTUM ar septiņām reģionālajām nodaļām ir maksimāli tuvu esošajiem un potenciālajiem klientiem. Piedāvājam attālinātu interviju ar Vidzemes reģiona biroja vadītāju OLITU UNTĀLU. 

Kāds ir ALTUM veikums Vidzemē salīdzinājumā ar citiem reģioniem?

Salīdzinoties ar citiem reģionu centriem pēc izsniegtā finansējuma apjoma 2020. gadā, esam uzreiz otrie aiz centra reģiona – Vidzemē aizdevumos izsniedzam gandrīz piektdaļu no kopējā ALTUM apjoma. Tas noteikti liecina, ka mums ir ļoti aktīvi un drosmīgi uzņēmēji, kas interesējas un izmanto valsts sniegto finansējumu savu mērķu sasniegšanai. 

Kuras ir pieprasītākās atbalsta programmas mūspusē? Kas ir jūsu klienti?

Vidzemē pērn visaktīvāk izmantota zemes iegādes aizdevumu programma, tāpēc var teikt, ka reģionā lielākās investīcijas bijušas tieši lauksaimniecības jomā. Aktīvi izsniedzām finansējumu arī maziem un vidējiem uzņēmumiem, kuri papildu līdzekļus visbiežāk piesaista rūpnieciskās darbības attīstībai un iekārtu iegādei, pamatojoties uz ražošanas apjoma pieaugumu reģionā. Skatoties nozaru griezumā, par finansējumu visbiežāk interesējas uzņēmumi, kas darbojas jau minētajā lauksaimniecības nozarē, ražošanā, apstrādē un pakalpojumu nozarēs. 

Mūsu biežākie klienti ir tie paši mazie un vidējie uzņēmēji, biznesa uzsācēji. Citiem vārdiem sakot – tie ir uzņēmumi, kuru darbības ilgums ir līdz pieciem gadiem. Savukārt privātpersonu segmentā reģiona iedzīvotāji izmanto iespēju saņemt arī mājokļa garantijas, lielākais pieprasījums ir Valmierā, Cēsīs un Smiltenē.

OLITA UNTĀLA: «Iesakām iedzīvotājiem nepaļauties tikai uz apkārt dzirdēto vai lasīto, bet tā vietā pašiem izzināt, kā ALTUM var palīdzēt konkrētās situācijās. Esam atvērti gan mazākām, gan lielākām idejām – un vai nu paši, vai sadarbībā ar bankām dosim tām nepieciešamo atspērienu.» Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru