Jaunas apliecības barikāžu dalībniekiem

- 27.Marts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirmdien Valmieras integrētajā bibliotēkā 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrība savā kārtējā izbraukumā organizēja barikāžu dalībnieka statusu apliecinošu apliecību izsniegšanu.

«Praktiski pēc Ministru kabineta noteikumiem mēs apliecības izsniedzam tikai un vienīgi Rīgā, bet, izrādot pretimnākšanu, katru pirmdienu braucam arī uz kādu no Latvijas novadiem, uz tādu, kur tās pašvaldība ir gatava mūs uzņemt,» skaidro 1991. gada barikāžu dalībnieku atbalsta fonda prezidents Renārs Zaļais. «Šādas apliecības izsniedzam pirmo gadu. Pašlaik tās saņēmuši jau pāri par 3200 cilvēku. Provizoriski tās varētu saņemt aptuveni 30 tūkstoši. Izsniegšanu sākām pērnā gada jūlijā. Apliecības izsniedz uz likuma par barikāžu dalībnieka statusu pamata, un šī likuma 4. pantā ir šāds punkts, ka pašvaldībām ir tiesības izdot saistošos noteikumus, lai sniegtu sociālās garantijas barikāžu dalībniekiem. Tikko kāda pašvaldība pieņem šādus saistošos noteikumus, un Latvijā tādu ir jau tuvu pie 20, tā no tās cilvēki paši pēc apliecībām brauc pie mums uz Rīgu.

JAUNO APLIECĪBU, uz kuras atradīsies tās saņēmēja portrets,  saņēma arī cēsnieks Māris Podnieks, kurš pirms 28 gadiem nozīmīgajā notikumā piedalījies kā Alūksnes SCO autobusa šoferis. Viņš atzina, ka šīs apliecības iegūšana arī Cēsīs vēl labumos nematerializējas, un līdzīgi kā vairāki citi aptaujātie, to saņēmis ar cerīgu skatu nākotnē.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru