Jaunais mācību gads iesācies. Problēmas paliek...

- 5.Septembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Ar jauku laiku, ierastajiem ziedu klēpjiem, atkalredzēšanās prieku, nelielām bailēm pirmklasnieku vidū aizvadīta Zinību diena.

Sveicienus un laba vēlējumus saņēmuši skolēni un pedagogi, satraukumu un rūpes pārdzīvojuši vecāki. Svētku diena beigusies – priekšā ilgs un sarežģīts mācību gads.

Nenoliedzami, «laiki mainās» un jaunā paaudze līdz ar tiem. Iepazīstam jaunas tehnoloģijas, kuras pat salīdzinoši neilgā laikā būtiski mainījušas mūsu ikdienu. Pilnīgi loģiski, ka izglītības sistēmai jāmainās līdzi. Mūsdienās nepieciešamo informāciju iespējams atrast ar dažiem taustiņu klikšķiem datorā, jāprot tikai meklēt. Nav obligāti lasīt daudzas grāmatas, lai noskaidrotu vajadzīgo. Taču cilvēka būtība nemainās. Ar retiem izņēmumiem – skolēni aizrautīgi un čakli mācās sākumskolas pirmajās klasēs, pēc tam iet visādi. Ar nelieliem izņēmumiem, daudziem svarīgi iegūt pēc iespējas labākus vērtējumus ar salīdzinoši mazu darbu. Daļu pat iegūtie vērtējumi nesatrauc! Pusaudzis nav īpaši ieinteresēts patstāvīgi, apzinīgi un ilgstoši mācīties, sevišķi tad, ja tas prasa ilgāku laiku. Līdz ar to uzskats, ka skolēni paši visu aizrautīgi un laikus darīs, nav īsti pareizs.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru