Jauktajam korim Vaidava – 50!

- 23.Aprīlis, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Aprīlis ir jauktā kora «Vaidava» jubilejas mēnesis. Liesma sazinājās ar kora vadītāju RENĀRU VELIČKO. 

Pirmais aprīlis – kora dzimšanas diena

Jauktā kora pamatkodols ir divdesmit līdz divdesmit pieci dalībnieki, ņemot vērā, ka Vaidava ir pietiekami maza un tas kodols ir vaidavieši. Kad tuvojas, piemēram, Dziesmu svētki, kā jau tas notiek daudzos kolektīvos, sarodas vairāk dziedātgribošu cilvēku, kas vēlas piedalīties svētkos, nāk, dzied, un braucam kopā uz kopmēģinājumiem un piedalāmies svētkos. 

Aprīlī bijām plānojuši svētku koncertu, bet, ņemot vērā visus apstākļus, to atcēlām. Ir ieceres uz nākamo gadu, ja situācija ļaus, rīkosim svētku koncertu, kurā ir doma arī celt saulītē dažus vaidaviešus, kas raksta dzeju. Tā kā es arī rakstu mūziku, uzrakstīšu dziesmas korim ar vaidaviešu tekstiem, un izveidosim tādu ciklu. Mēs jau ļoti vēlamies satikties un svinēt svētkus klātienē. Daudzi ir noguruši no tiešsaistēm.

JAUKTAIS KORIS «VAIDAVA». Fotogrāfija uzņemta aiz Mežaparka estrādes pie Ķīšezera pirms Dziesmu svētku koncerta 2018. gadā. Tā ir īpaša ar to, ka meitenēm galvā ir pašu darinātie vainagi, kas ļoti atšķīrās no citu koru vainagiem. Tos darinājām kopā ar mūsu kora dziedātāju, floristi Marutu Beinerti. Šo vainagu izgatavošana prasīja vairākas stundas. Smalks darbs! Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru