Jau trešo gadu – foto orientēšanās «Vali, mierā!»

- 17.Jūlijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras integrētās bibliotēkas jauniešu organizācija (VIBJO) «Sudraba ZIRG's» kopā ar Jauniešu ideju laboratorijas pārstāvjiem jau trešo gadu valmieriešus aicināja piedalīties foto orientēšanās sacensībās «Vali, mierā! 2019». Šo izaicinājumu bija pieņēmušas deviņas komandas.

Trīs stundu laikā dalībniekiem bija jāatrod pēc iespējas vairāk kontrolpunktu, maksimums bija 30. Papildu punktus varēja iegūt, atminot mīklas un to atminējumus aiznesot uz finišu, kā arī jaunieši bija sagatavojuši trīs «aktīvās stacijas», kur bija jāizpilda kāds no uzdevumiem, tomēr dalībnieki nezināja, kur tās atrodas.

VIBJO «Sudraba ZIRG's» pārstāvis Ričards Edijs Štibe atklāj, ka foto orientēšanās punkti atrasti, staigājot pa mazāk zināmām Valmieras ieliņām, un iemūžināta kāda ikoniska lieta no kopējās ēkas vai vietas. Pamata punkti tika izdomāti pāris mēnešus iepriekš, taču pēdējie jeb «svaigākie» tika atrasti pēdējā nedēļā, piemēram, tirgus paviljona logi, kurus šobrīd izdaiļo Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņu radītās dizaina uzlīmes. «To daudzi nezināja, jo nebija gājuši uz tirgu,» skaidro Ričards Edijs Štibe.

Komandas varēja pārvietoties kājām vai ar velosipēdiem. Foto orientēšanās punkti bija izvietoti pa visu Valmieru, sākot no dzelzceļa stacijas līdz pat Vidzemes Olimpiskajam centram. Bija pārdomāts, lai punkti nav ļoti koncentrēti vienā apvidū. Komandām ar riteņiem bija vieglāk sameklēt punktus arī pilsētas tālākajās vietās, savukārt kājāmgājēji izvēlējās vietas, kas bija atrodamas tuvāk centram.

MĒLES MEŽĢIS komandas sagaidīja pie Dzelzs tilta jeb Dzelzīša. Foto no VIBJO «Sudraba ZIRG's» arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru