Jau kopš bērnības saistīts ar tūrismu

- 16.Jūlijs, 2021
Dzīvesstils
Laikrakstā

OTO ŠADEIKO šobrīd ir pabeidzis pirmo kursu Vidzemes Augstskolas (ViA) studiju programmā «Tūrisma organizācija un vadība». Viņš ir aktīvs jaunietis – sporta virziena vadītājs ViA studentu pārvaldē – un arī dzied korī «Skan». Ar Oto aprunājāmies par to, kā ir būt aktīvam studentam Valmierā, un par savu pieredzi šeit.

Kāpēc izvēlējies studēt ViA?

Esmu uzaudzis starp ūdenstūristiem – no mammas puses ģimenes ir daudz airētāju. Ar viņiem kopā esmu sēdināts laivā jau no trīs gadu vecuma, kopumā esmu uzaudzis ar cilvēkiem, kas ir uz «tu» ar aktīvu brīvā laika pavadīšanu. Augot lielākam, pa vasarām airējām, parasti tieši uz Jāņiem vairāk sanāca būt pie dabas. Pēdējās divās vasarās es Rīgā esmu vadījis laivu braucienus pa Daugavu un Rīgas kanālu. Tad sapratu, ka mani interesē vadīt šādus braucienus, interesēja arī aktīvais tūrisms. Vadot grupas, man katru reizi bija interesanti, un domāju, kāpēc gan to neattīstīt kaut kā tālāk. Studēt tūrismu piedāvā tikai Vidzemes Augstskola un «Turība», kas ir Rīgā. Mani nesaistīja mācīties tūrismu lielā pilsētā, jo bija sajūta, ka tur vairāk būs teorija nekā praktiskais darbs.

Es arī gribēju dzīvot atsevišķi no vecākiem, šobrīd dzīvoju Zvejnieku ielas kojās. Koju dzīve ir interesanta, jāatzīst gan, ka es būtu gribējis, lai ir vairāk studentu uz vietas, bet viss ir forši. Doma ir tāda, ka nākamajā semestrī pārvācos dzīvot uz Ausekļa ielas kojām, jo vēlos būt par krustvecāku pirmā kursa studentiem, kā arī esmu pieteicies būt par mentoru Erasmus studentiem.

Kā kļuvi par sporta virziena vadītāju?

Es biju pašpārvaldē jau vidusskolā, kad mācījos Franču licejā, tur es sapratu, ka vairs negribu to  darīt. Tad atnācu uz ViA, sēdēju vācu valodas stundā, man blakus sēdēja Beāte, kas tobrīd bija sociālā virziena vadītāja. Viņa mani mudināja pieteikties par sporta virziena vadītāju. Nebiju pārliecināts, vai to vēlos. Tad mani uzrunāja nu jau šī brīža ViA studentu pārvaldes prezidente Annija, un dienu pirms noslēdzās pieteikšanās studiju virziena vadītājiem, es iesniedzu savu CV un motivācijas vēstuli. Un pēc dažām dienām jau tiku ievēlēts. Viss notika tik ātri, ka nespēju to aptvert.

VIENS NO OTO HOBIJIEM IR AIRĒŠANA. Foto no Oto personīgā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru