Jāspēlē ir gudri

- 2.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Apgriezienus Beverīnas novadā uzņēmusi Vasaras līga krosmintonā 2020. Par to un citām aktualitātēm šajā sporta veidā «Liesma» uz sarunu aicināja SANTU PAEGLI, kas ir Spīdmintona kluba «Zaļā pēda» trenere un daudzkārtēja Latvijas čempione.

Vasarā, lai var izspēlēties

Beverīnas novads jau vairākus gadus ir atpazīstams ar spēcīgiem spēlētājiem spīdmintonā jeb krosmintonā Latvijā. Daudzviet šo sporta veidu nemaz nevar apgūt, vēl trenējas bērni un jaunieši ap Rīgu un Jēkabpilī, bet daudzviet interesenti pazuduši. «Brenguļi ir tā vieta, kas uz kartes iezīmēta no pašiem spēles pirmsākumiem Latvijā,» tā Santa Paegle.

Šī jau būs septītā sezona, kad notiek Vasaras līga krosmintonā. Pirmie posmi jau notikuši, pulcējot vietējos spēlētājus. «Tas patiesībā ir kā treniņš. Vasarā uz treniņu ir grūti savākt bērnus un jauniešus, jo ir daudz kas cits prātā, bet ir arī tādi, kuriem ļoti gribas un patīk spēlēt, nu, ir jau arī slinkāki. Pamatideja ir vasarā netrenēties, bet vienkārši likt lietā tās prasmes, kas principā ir apgūtas ziemas un rudens periodā. Vasarā vienkārši priekam, baudot sauli un vēju,  uzspēlēt un tādā veidā, vienam ar otru it kā sacenšoties, var teikt, jautri pavadām laiku kopā,» tā Santa Paegle. Vasaras līga krosmintonā notiek visu vasaru, katru trešdienas vakaru, tikai ar dažiem izņēmumiem, piemēram, Jāņu nedēļā.

Tradicionāli tā sākas jūnija otrajā pusē, bet līdz ar pandēmiju un pašizolāciju sacensības sākās agrāk. Pēdējos gados vietējie paši piedalās draudzīgajos mačos. «Ir bijis tā, ka pievienojas arī no citām vietām Latvijā, bet lielākoties, tā kā tas notiek darba dienu vakaros un sākums ir sešos, citi nepaspēj, līdz ar to mēs Vasaras līgu vairāk tendējam uz mūsējiem, lai paši var izspēlēties,» tā Santa Paegle. Pandēmijas laikā treniņi nenotika, bet kluba dalībniekiem tika izveidots kopīgs izaicinājums, kurā krāti kilometri, tomēr padomāts arī, lai izaicinājums būtu maksimāli «taisnīgāks», tika izdomāta koeficientu sistēma, lai tiem, kas skrien, iespējas uzvarēt būtu līdzvērtīgas ar tiem, kas kilometrus krāj, braucot ar riteni.

VASARAS LĪGĀ KROSMINTONĀ Brenguļos. Spēlē  Mareta Jurgensone. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru