Jānis Bērziņš: Visam pamatā ir smags darbs treniņos

- 29.Novembris, 2010
Sports
Portālā

"BK Valmiera" komandas jaunākais spēlētājs, 17 gadus vecais uzbrucējs Jānis Bērziņš intervijā stāsta par aizvadīto spēli ar "Baronu", savu sniegumu šosezon un vasaras plāniem.

Pirmkārt, apsveicu ar skaisto uzvaru pār pagājušās sezonas čempioniem "Barons"! Kādas sajūtas?

Protams, esmu neizsakāmi priecīgs – šī ir ļoti svarīga uzvara pārliecības iegūšanai. Jūtu, ka komanda var rādīt daudz labāku sniegumu nekā tas atspoguļojas turnīra tabulā.

Šķiet, šī bija Tava nozīmīgākā spēle lielajā basketbolā līdz šim – vairāki svarīgi metieni spēles izskaņā, precīzie soda metieni?

Jā, lielajā vīru basketbolā šī varētu būt nozīmīgākā spēle, bet ceru, ka ne pēdējā (Jānis atklāj, ka līdz šim par savu nozīmīgāko spēli uzskatījis U-16 Eiropas čempionāta spēli pret Itāliju, kad pēdējās sekundēs iemetis trīspunktu metienu, un izrāvis Latvijai uzvaru). Jūtu, ka ar katru spēli spēlēju aizvien pārliecinošāk, arī komandas biedri sāk aizvien vairāk uzticēties, par to man īpašs prieks. Vēl jo lielāks prieks par līdzjutēju atbalstu un viņu cerību attaisnošanu.

Tev sanāca zināma veida "mikroduelis" ar vienu no šīs vasaras U-18 izlases līderiem Jāni Timmu...

Epizodiski sanāca ar Jāni pacīnīties, bet lielāko daļu spēles gan aizsardzībā, gan uzbrukumā sanāca spēlēt pret spēlētāju, kuru ļoti augstu vērtēju – Aigaru Vītolu. Teikšu atklāti, nebija viegli, bet domāju, ka puslīdz ar savu uzdevumu tiku galā un šāda pieredze ir zelta vērtē!

Kā kopumā vērtē savu sniegumu jaunajā sezonā?

Vienmēr esmu stādījis komandas sniegumu priekšplānā individuālajam, tāpēc sezonas sākumu par sevišķi izdevušos saukt nevaru. Taču esam uz pareizā ceļa – šovakar vinnējām (intervija notika sestdienas vakarā) pagājušā gada čempionus, izcīnot otro uzvaru pēc kārtas. No otras puses, salīdzinot ar pagājušo sezonu, mana loma komandā ir pieaugusi – lielāko daļu pēdējās spēlēs esmu sācis pamatsastāvā gan Latvijas, gan Baltijas Basketbola līgas turnīros un treneris aizvien vairāk sāk uzticēties. Protams, viss nenotiek tāpat vien – visam apakšā ir smags darbs, jo šai sezonai trenera Gata Meldera vadībā sāku gatavoties jau 31.maijā.

Vasarā notiks divi nozīmīgi čempionāti Latvijas izlasēm – U-19 pasaules čempionāts, kas norisināsies Latvijā, un U-18 Eiropas čempionāts. Kādā no tiem noteikti spēlēsi?

Šobrīd par to ir domāt pāragri – sezona vēl pietiekami gara un tikai ar savu sniegumu laukumā varēšu nopelnīt dalību kādā no šiem turnīriem. Dalība izlasēs ir jānopelna ar smagu darbu un tā ir goda lieta pārstāvēt savu valstsvienību! Mans mērķis ir pacīnīties par vietu U-19 izlasē, ja, protams, kāds mani tur aicinās. Būtu interesanti patrenēties trenera Jansona vadībā, par kura darba procesu esmu dzirdējis tikai vislabākās atsauksmes. Tāpat būtu prieks atkal uzspēlēt kopā ar savu bijušo komandas biedru, tagad jau Eirolīgas "veci" Dāvi Bertānu un mūžīgo jaunatnes līgas pretinieku, "itāli" Ojāru Siliņu.

Jānis Bērziņš

Numurs: 35

Dzimšanas datums: 04.05.1993.

Pozīcija laukumā: vieglais uzbrucējs

Augums: 200 cm

Svars: 93 kg

Klubs: BK Valmiera

Treneri: Gatis Melderis, Edgars Toms

LBL 1.divīzija: 7 spēlēs vidēji 23 minūtes 7.4 punkti un 3.4 atlēkušās bumbas BBL Elites divīzija: 7 spēlēs vidēji 12 minūtes 2.3 punkti un 2 atlēkušās bumbas

Video: bumbas trieciens grozā no augšas ar sodu spēlē pret BK "Siauliai" http://www.youtube.com/watch?v=UTGxcEkS5NM

Komentāri
Pievienot komentāru